Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 13:15 Bu haber 1258 kez okundu
 
Gürkan ; Festival ve Fuarlar Malatya'nın Tanıtımı İçin Çok Önemli
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 23.Uluslararası Malatya Kültür ve Kayısı Festivali Malatya'nın Her Anlamda Tanıtımı İçin Çok Önemlidir Dedi.
Gündem Haberi


BAŞKAN SELAHATTİN GÜRKAN,  BİRÇOK DEĞERLİ SANATÇIMIZI FESTİVALİMİZDE AĞIRLIYORUZ

Fuar alanındaki stantları gezip vatandaşlarla sohbet eden ve bol bol hatıra fotoğrafı çektiredaha sonra konser alanına geçerek, burada bir konuşma yaptı.

 

Başkan Gürkan, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen toplantıdan dolayı ilk gün festival programlarına katılamadım. ‘Güneşin Altın Yumurtası’Kayısı Festivalimizin hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Festival boyunca birbirinden değerli sanatçılarımızı burada dinleme imkanımız olacak.  Ayrıca bu hafta içerisinde Tarihi Kentler Birliği üyesi Belediye Başkanlarımızı ve Ulaştırma Bakanımızı Malatya’da ağırlayacağız.” dedi.

 

Gürkan: Bütün Malatya’nın yürüdüğü bir Kortej gerçekleştirdik

16 Temmuz günü 10 binlerce kişinin‘Güneşin Altın Yumurtası’ Kayısı Festivali Kortej yürüyüşünde sokaklarda olduğunu ifade eden Gürkan, “Bütün hemşerilerime ve Malatya’ya gönül vermiş gönüldaşlarımızı katılımlarından dolayı kutluyorum. Bir televizyon kanalı kortej yürüyüşüne 50 bin vatandaşımızın katıldığını belirtti. Türkiye tarihinde ve Türkiye’nin hiçbir vilayetinde 50 bin kişinin bir anda kortejde yürüdüğü görülmemiştir. Her görüşten, düşünceden ve devlet-millet işbirliğinin temayüz ettiği kısacası bütün Malatya’nın yürüdüğü, Malatya’nın mazisine layık istikbale yürüdüğü bir Malatya gördük. İnşallah Malatya’mızı mazisine layık istikbale hep birlikte hazırlayacağız.

 

Malatya birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, birçok destan yazılmış bir şehirdir. Malatya’da gönül belediyeciliği destanını da hemşerilerimizle el ele vererek hep birlikte yazacağız. Yazmış olduğumuz bu destan kuşaktan kuşağa aktarılacaktır.” dedi.

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Gürkan, ;, Festival, ve, Fuarlar, Malatya'nın, Tanıtımı, İçin, Çok, Önemli,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı