Haber Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 18:09 Bu haber 1470 kez okundu
 
Gözene Mahallesi’nde Elektrik Kablosu Hırsızları Yakalandı
Yeşilyurt ilçesine bağlı Gözene Mahallesi’nde yaklaşık (300) metre elektrik kablosu ve bu hattı taşıyan (5) adet ahşap direği keserek çalan 2 kişi yakalandı.
Asayiş Haberi


Ağaç elektrik direklerini çaldıkları gerekçesiyle 2 şüpheli, traktöre yükleyip sürüyerek götürdükleri direklerin izini takip eden jandarma tarafından yakalandılar.

 

Yeşilyurt ilçesine bağlı Gözene Mahallesi’nde (köyünde) meydana gelen olayla ilgili olarak Jandarma’dan Valilik aracılığıyla şu bilgi verildi:

 

“18 Şubat 2019 günü Malatya il Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahası Yeşilyurt İlçesi Gözene mahallesinde icra edilen “Önleyici Kolluk Devriyesi” tarafından bölgede bulunan TEDAŞ Kurumuna ait elektrik hattında kablo kopuklukları görülmesi üzerine yapılan incelemede, yaklaşık (300) metre elektrik kablosu ve bu hattı taşıyan (5) adet ahşap direğin kesilerek çalındığı tespit edilmiştir.

 

Olayla ilgili yapılan araştırmada; olay yerinden sökülen direklerin traktör vb. vasıta ile sürüklenmek suretiyle Yeşilyurt-Gözene mahallesine götürüldüğü, yol güzergahı üzerinde yapılan iz takibi neticesinde izlerin aynı mahalleden A.A.’ya ait evin olduğu bölgeye geldiği ve olayla ilgili görgü tanıklarının tespit edilerek, alınan beyanlarından şüpheli A.A. ve B.G. isimli şahısların elektrik direklerini çaldıkları tespit edilmiştir. Meydana gelen Hırsızlık olayı ile ilgili adli makamlardan arama kararı talep edilerek şüpheli şahısların ev ve eklentilerinde yapılan arama neticesinde ; (5) adet ahşap direk ve (3) parça porselen elektrik fincanı bulunarak el konulmuştur.

 

Yakalanan şüpheli şahısların sevk edildikleri adli makamlarca A.A. isimli şüphelinin tutuklanarak Malatya E Tipi Kapalı Cezaevine teslim edildiği, B.G. isimli şüphelinin ise alınan ifadesine müteakip serbest bırakılmıştır.”

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Gözene, Mahallesi’nde, Elektrik, Kablosu, Hırsızları, Yakalandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı