Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 13:09
 
“Girişimcilik Yarışması Startup Weekend Malatya” Başladı
Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Malatya’da düzenlenecek olan “Girişimcilik Yarışması Startup Weekend Malatya” yarışması bugün başladı.
Teknoloji Haberi


09-10-11 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan Startup Weekend etkinliği; bölgede girişimciliğe duyulan ilgiyi arttırmayı, girişimcilerin iş kurma, iş modeli oluşturma ve iş modelini doğru şekilde sunma konusunda bilgi edinmesini ve girişimcilik alanında farkındalığı artırmayı hedeflemektedir.

 

Her hafta dünyanın farklı kentlerinde düzenlenmekte olan Startup Weekend organizasyonları, gençlerin ekipler kurarak, iş fikirlerini üç günlük bir maratonda alacakları mentörlük ve eğitim desteğiyle geliştirdiği, jüriye sunum yaparak yarıştığı ve dereceye girenlerin ödüllendirildiği girişimcilik yarışmasıdır. Startup Weekend Malatya, Startup Weekend Global Edition haftasına denk geldiği için ayrıca özel bir prosedür de izlenecektir.

 

Fırat Kalkınma Ajansı yürütücülüğünde, İnönü Üniversitesi, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ve Malatya Teknokent kuruluşlarının da desteği ile gerçekleşen yarışmada, kazanan ekiplere ödül olarak para, altın ve Teknokent’te ücretsiz ofis kullanım hakkı verilecektir.

 

18 yaşını doldurmuş üniversite öğrencileri ve üniversite mezunlarının da başvurabildiği yarışmada şehir, bölüm, fakülte sınırlaması bulunmamaktadır. 09 Kasım Cuma günü İnönü Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek programla açılışı yapılacak olan Startup Weekend Malatya hakkında detaylı bilgiye ve başvuru formuna www.fka.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

 

İyi bir fikri olan tüm girişimci adaylarının katılım sağlaması beklenmektedir.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: “Girişimcilik, Yarışması, Startup, Weekend, Malatya”, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı