Haber Detayı
22 Şubat 2019 - Cuma 18:56 Bu haber 1260 kez okundu
 
Fendoğlu ; Kuluncak'ın İçme Suyu ve Sulama Suyu Sorunu Var
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM 55. Birleşiminde söz alarak Kuluncak ilçesindeki içme suyu ve sulama suyu problemlerini dile getirdi.
Siyaset Haberi


“FENDOĞLU KULUNCAK İLÇESİNDEKİ İÇME SUYU VE SULAMA SUYU PROBLEMLERİNİ DİLE GETİRDİ.”

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM 55. Birleşiminde söz alarak Kuluncak ilçesindeki içme suyu ve sulama suyu problemlerini dile getirdi.

 

MHP Malatya Milletevkili Fendoğlu; “Kuluncak ilçemizde birçok noktada sulama suyu problemi ve içme suyu sıkıntısı vardır.  Şöyle ki: Kızılhisar ve İlisuluk Mahallemizde içme suyu ve sulama suyu sıkıntısı mecuttur.

 

MHP Malatya Milletevkili Fendoğlu; Sofular Mahallemizde Tohma kenarında yapılan ve hâli hazırda yüzde 75'e yakını tamamlanan hidroelektrik santrali (HES), bu santralin yakınında bulunan çiftçilerimizi mağdur etmektedir. Çiftçilerimiz bu HES'in bitmesiyle birlikte sulama suyunun yetersiz olacağını ve arazileri için  yeteri kadar sulama yapamayacaklarını iletiyorlar. Yine, Sofular Mahallesinde bulunan Sofular Sulama Göleti'nde birtakım eksiklikler görülmektedir. Bu gölet yaklaşık 10 bin dönüm araziyi sulamaktadır. Fakat göletten araziye dağıtım yapan boru sistemi çok kötü bir durumdadır. Bu boru dağıtım hattının tekrar yenilenip çiftçilerimizin arazilerini daha iyi bir şekilde sulamaları ve su kaybının önüne geçilmesi lazımdır. Bu göletin  yakınından geçen akarsuların da bu göleti beslemek için bağlantılarının yapılması şarttır. Sofular Mahallemizde içme suyunda sıkıntılar da mevcuttur, vatandaşlarımız mağdurdur. Vatandaşlarımız İçme suyunu mevcut suyu arıtma cihazlarından geçirerek veya hazır su alarak gidermektedir.

 

Kuluncak ilçemizdeki bu içme suyu ve sulama suyu sorunlarının bir an önce giderilmesini ve vatandaşlarımızın temel ihtiyacı olan su ihtiyacının acilen karşılanması gerekmektedir.” İfadelerini kullandı.

 

 “Kuluncak ilçemizin tüm sorunlarını biliyoruz. İnşallah 31 Mart’ta Kuluncak Cumhur İttifakı zaferi ile Ehline Emanet edilecek ve tüm sorunları el birliğiyle çözeceğiz.” dedi. 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Fendoğlu, ;, Kuluncak'ın, İçme, Suyu, ve, Sulama, Suyu, Sorunu, Var,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı