Haber Detayı
16 Mart 2019 - Cumartesi 20:10 Bu haber 1271 kez okundu
 
Erkan Özgür: "Sorunları Ortak Akılla Çözeceğiz"
CHP Yeşilyurt Belediye Başkanı Adayı Erkan Özgür: Eski Yeşilyurt, Gündüzbey, Yakınca bölgelerinde Malatya Büyükşehir olduğundan beri hiç bir yatırım yapılmamış. Kaldırım, ışıklandırma hiçbir şey yok.
Siyaset Haberi


Erkan Özgür:  "Sorunları Ortak Akılla Çözeceğiz"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yeşilyurt Belediye Başkanı Adayı Erkan Özgür: " Bizde diyoruz ki sadece seçimden seçime değil, 3-4 ayda bir vatandaşlarımızla, özellikle de mahallelerimizin muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunları konuşacağız. Sorunları ortak akılla çözeceğiz." dedi.

 

"21 YÜZYILDA YAŞIYORUZ AMA AYDINLATMA YOK"

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini hız kesmeden sürdüren CHP Yeşilyurt Belediye Başkanı Adayı Erkan Özgür ilk olarak Çağdaş Avukatlar Derneği Malatya İl Başkanlığını ardından Tecde, Abdulgaffar ve Aşağıbağlar Mahallesi muhtarlıklarını ziyaret etti. Gittiği mahallelerin sorunları dinleyen Özgür, Yeşilyurt'un en büyük sorununun plansız ve ranta dayalı yapılaşmanın olduğunu söyledi. Özgür: "Plan yapılmadan ranta dayalı inşaatlar yapıldı. Buralarda eskisi gibi yeşil alan kalmadı. Bu bölgeler yeşiliyle bilinirdi. Endemik kökenli bitkiler en çok bu bölgelerde olurdu ama şimdi bir tane kalmadı. Eski Yeşilyurt, Gündüzbey, Yakınca bölgelerinde Malatya Büyükşehir olduğundan beri hiç bir yatırım yapılmamış. Kaldırım, ışıklandırma hiçbir şey yok.  Yani 21. yüzyılda yaşıyoruz ama bazı yerlerde hala aydınlatma yok.  Mesela Tecde'nin de küçük bir parkı dışında meydanı yok.

 

Aşağıbağlar Mahallesi Muhtarı ise mahalleye bağlı arazilerde şuhulandırma problemlerinin olduğu, mahalle halkının bu sorundan dolayı ciddi sıkıntılar çektiğini ve büyük mağduriyetler yarattığını belirtti.

 

"HİZMET YAPARKEN AYRIM YAPMAYACAKSIN"

Özgür, Yeşilyurt'ta "adaletli olmayan hizmet anlayışına" vatandaşlardan büyük tepkinin olduğunu belirtti. Özgür, Yeşilyurt'a Belediye Başkanı seçileceği ilk günden itibaren hizmet yaparken ayrım yapmayacağının söylerken:  "Ben Yeşilyurt için adaylığı koymadan önce bir sivil toplum kuruluşunun başkanlığını yapıyordum. Seçimden seçime Belediye Başkanları gelirlerdi ve oda başkalarını çalışma yaptıkları bölgeleri gezdirirlerdi. Ama bir Çavuşoğlu'na, Cemal Gürsel'e, Boztepe'ye bizi götürmezlerdi. Sebebi oraları atıl bir şekilde görmeleri. Peki, sormak gerekiyor o bölgelerdeki seçmen senin seçmenin değil mi? Hizmet yaparken ayrım yapmayacaksın. Hizmeti ayrım yapmadan yaparsan kazanırsın. Bizde diyoruz ki sadece seçimden seçime değil, 3-4 ayda bir vatandaşlarımızla, özellikle de mahallelerimizin muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunları konuşacağız. Sorunları ortak akılla çözeceğiz. " şeklinde konuştu.

 

Son olarak Çağdaş Avukatlar Derneği'ni ziyaret eden Özgür projelerini seçim çalışmalarını anlatırken, Çağdaş Avukatlar Derneği Malatya İl Başkanı Avukat Ayla Tunçdemir ise Özgür'e 31 Mart yerel seçimlerinde başarılar diledi.

Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Erkan, Özgür:, , "Sorunları, Ortak, Akılla, Çözeceğiz",
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı