Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 19:09 Bu haber 1222 kez okundu
 
Erkan Özgür , Amacımız Yeşilyurt'u daha da Yeşil Hale Getirmek
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Adayı Erkan Özgür , Belediye Başkanı seçileceği zaman doğayı korumak için adımlar atacaklarını belirtti.
Siyaset Haberi


Erkan Özgür, TEMA Vakfı ile Doğa Dostu Belediye Başkanı taahhütnamesi imzaladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Adayı Erkan Özgür TEMA Vakfı ile Doğa Dostu Belediye Başkanı taahhütnamesi imzaladı. Türkiye'nin önde gelen doğa koruma vakıflarından biri olan Malatya TEMA Vakfı, Yeşilyurt Belediye Başkanı adayı Erkan Özgür'ü ziyaret etti. Ardından CHP Malatya Büyükşehir Adayı Soner Gökçe ile beraber Paşaköşkü'nü ziyaret etti.

 

"DOĞAYA ÖNEM VERİYORUZ"

CHP Malatya il Binasında gerçekleşen ziyarette değerlendirmelerde bulunan Özgür, Belediye Başkanı seçileceği zaman doğayı korumak için adımlar atacaklarını belirtti. Özgür, seçim ziyaretleri kapsamında gittikleri her yerde Yeşilyurt'un yeşilini koruyacağını söylediğini de belirtirken: "Biz her zaman bu kurumlara saygı duyuyoruz. Bu tarz önemli konularda ne yazık ki seslerimizi fazla yükseltemiyoruz. Bu durum tamamen siyasilerden kaynaklanıyor. Bir insan doğayı korunak istiyorsa, burada siyaseten bir çıkar beklememesi lazım. Bizim vurguladığımız sosyal belediyecilik içinde de daha fazla doğayla iç içe olma projelerimiz var. Doğaya önem veriyoruz çünkü insan doğadan uzaklaştıkça her şeyden uzaklaşıyor. Hafta sonu olduğu zaman insanlarımızın Gündüzbey ve Yeşilyurt dışında gidip nefes alacağı bir yeri yok.

 

"AMACIMIZ YEŞİLYURT'U DAHA DA YEŞİL HALE GETİRMEK"

TEMA gibi sivil toplum kuruluşlarının daha çok sesini duyurması gerekiyor. Tabii ben Belediye Başkanı olduğum zaman sizinle ilgili üstümüze ne düşüyorsa yaparız. Zaten amaçlarımdan biri Yeşilyurt'u daha da yeşil hale getirmek. Planlarımızdan biri doğayı korumak. Mesela Yeşilyurt'ta belediye bünyesinde olan yerler var. Buraları tarıma kazandırmayı düşünüyoruz." ifadelerini kullandı. Yapılan değerlendirmelerin ardından CHP Yeşilyurt Belediye Başkanı Adayı Erkan Özgür, Malatya TEMA Vakfıyla Doğa Dostu Belediye Başkanı taahhütnamesi imzaladı.

 

"SORUNLARI KALICI OLARAK ÇÖZECEĞİZ"

Paşaköşkü ziyaretinde vatandaşın en çok işsizlik, ekonomi ve Malatya'daki trafik sorunundan şikayet ettiğini belirten Özgür: "Biz inşallah Yeşilyurt'u kazanınca bu sorunlara yeterli önemi vereceğiz. Özellikle işsizlik ve trafik sorunu Malatya'da kronik bir sorun haline gelmeye başladı. Bu sorunlar hakkında yetkili kurumlarla görüşerek hazırladığımız projelerimi var. İşsizlik sadece Devletin çalışmalarıyla bitirilmez. Belediyelerinde bu konuda projeler yapması gerekiyor. Ama şu anki Yeşilyurt Belediyesi yönetiminin böyle bir çalışması dahi yok. Evet, park bahçe yapmak önemli ama bunun Ötesinde vatandaşların ve özellikle de esnafın sorunlarına yönelik çalışmalar da yapılması gerekiyor. Diğer bir sorunda trafik sorunu. Trafik sorununun Yeşilyurt'ta büyük bir sorun yaratmasının sebebi Çevreyolu, kuşak yolu ve alternatif yolların olmamasından dolayı ana arterlerde yığılma yaratmasıdır. Üniversitelerin ilgili bölümlerindeki akademisyenlerle ve trafik sorunu konusunda çalışma yapan ehil kurumlarla beraber hazırladığımız projelerimizi, Belediye Başkanı seçildiğim zaman acil olarak hayata geçireceğiz."

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Erkan, Özgür, ,, Amacımız, Yeşilyurt'u, daha, da, Yeşil, Hale, Getirmek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı