Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 04:57
 
Ergün Kılıç, Arguvan Belediye Başkan Adaylığını Açıkladı
Arguvan Belediye Başkan Adayı Ergün Kılıç, DSP’den Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.
Siyaset Haberi


Ergün Kılıç, Arguvan’da DSP’den Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.

 

Yoğun bir kalabalığın olduğu Arguvan DSP Seçim Bürosu’nun önünde adaylığını ilan eden Kılıç, “Belediyemizin kaynaklarını düzenli bir şekilde israf etmeden kullanacağız. Arguvan kültürüne ve değerlerine sahip çıkan bir belediye yönetimi anlayışı sergileyeceğiz. Arguvan’ımızı cazibe merkezi haline getirmek için mücadele edeceğiz.” dedi

 

DSP’den Arguvan İlçe Belediye Başkan adayı olduğunu açıklayan Ortak Değer Malatya Derneği’nin Başkanı Ergün Kılıç, Arguvan DSP Seçim Bürosu’nun önünde yoğun bir kalabalığın olduğu meydanda hitap etti. DSP adayı Kılıç açıklamasında, “31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Arguvan ilçe Belediye Başkanlığına DSP’den aday olduğumu açıklıyorum. Hep siyasetçiler der içinizden biriyim ve ben de bir çiftçiyim, gerekten içinizden biriyim. Yeri gelir tarlada olurum, budama da yaparım, yeri geri gelir siyasette olmaya, sorunlara çözüm üretmeye, onların içinde sorun çözmek için devam edeceğiz. Kardeşiniz olarak buradaki abilerimiz, başkanlarımızla beraber yaklaşık 5 aydır sahadayız. Fakat biz köyümüzden ilçemizden hiçbir zaman kopmadık. Arguvan’ın bu dönem içerisinde sorunlarını tespit ettik. Bazı köylerimizin, mahallelerimizin hala içme suyu sorunları var, yol sorunlarımız var, alt yapı kanalizasyon sorunlarımız var, hastane sorunumuz var, sağlık ocağımız genişletiliyor ama sağlık ocağı artık Arguvan’a küçük geliyor. Artık mağdur olmak istemiyoruz. Hastane istiyoruz ve inşallah göreve geldiğimizden itibaren gerek devlet hastanemiz, gerek yollar, gerek içme suları, gerek meslek yüksekokullarımız ile ilgili sorunlarımızı çözmek için büyükşehir ve seçilen milletvekillerimizle birlikte koordineli bir şekilde süratle bu sorunları aşmak için mücadele edeceğiz. Buna da inanıyorum” ifadesini kullandı.

Arguvan’ın sorunları ile ilgili konuşan Kılıç şunları ifade etti, “Özellikle genç kardeşlerimi çok önemsiyorum. Sizlerin çocuklarını, kardeşlerimizi önemsiyoruz, çünkü ilçemizin, ilimizin ve ülkemizin geleceğini onlar inşa edecek. Bu yüzden önemsiyoruz. Şuan okuyan genç kardeşlerimiz var, biliyorum ki Eğitim konusunda maddi durum sorunu olan kardeşlerimiz var. İnşallah göreve gelince onlarlar ilgili burs imkânı sağlayacağız, bunun için elimizden geleni yapacağız ve okullarını bitirdikten sonra ve özellikle en büyük sorunumuz olan istihdamı sağlayacağız. Arguvan’da çalışacağımız iş alanları oluşturacağız. Bunu gerek Malatya Büyükşehir Belediyesi, gerek Malatya Ticaret Odası, sivil toplum kuruluşlarımız, Üniversitemiz ile hepsiyle beraber nitelikli bir şekilde çalışıp Arguvan’ımızda 5 yıllık içerisinde ciddi istihdam alanı oluşturacağız. Kooperatifleşmeye önem vereceğiz. Ben değil, biz diyeceğiz.”

Arguvan’ı cazibe merkezi haline getirmek istediklerini dile getiren Kılıç, “Kararlarımızda güçlü bir meclis istiyoruz. Çünkü meclis denge ve denetimdir. Bugün kardeşinize güvenebilirsiniz ama hepimiz insanız. Yarın istemeden hatalar yapabiliriz. Meclis bunun bir fren sistemidir. İnşallah güçlü bir halk meclisi oluşturacağız ve bu halk meclisinde hepiniz de olacaksınız. Muhtarlarımız da olacak, siyasi partilerimizin buradaki temsilcileri de olacak, esnafımız da olacak, köylümüzde, çiftçimiz de kent konseyinin içinde olacak. Belediye meclisinde kararlar alınmadan önce ilçemizle ilgili konuları kent meclisinde görüşeceğiz. Kent meclisinde çıkmayan hiçbir kararı ilçemize dayatma yapmayacağız. Yani siz ne isterseniz, siz ne arzu ederseniz o olacak. Neden bizler sizlerin mutluluğunu, sizlerin yaşam standartlarını artırmaya talibiz. Bunu lafta değil, inşallah uygulamada da gerçekleştireceğiz. Belediyemizin kaynaklarını düzenli bir şekilde israf etmeden kullanacağız. Arguvan kültürüne ve değerlerine sahip çıkan bir belediye yönetimi anlayışı sergileyeceğiz. Arguvan’ımızı cazibe merkezi haline getirmek için mücadele edeceğiz. Muhakkak projelerimizi ilerleyen günlerde detaylı bir şekilde anlatacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak -  Kazım Erayabakan - malatyagundemozel.com

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Ergün, Kılıç,, Arguvan, Belediye, Başkan, Adaylığını, Açıkladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı