Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 16:52 Bu haber 1323 kez okundu
 
Erdoğan : 17 Yılda Malatya’ya 20 Katrilyon Liralık Yatırım Yaptık
Malatya AK Parti Mitingi'nde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.
Gündem Haberi


Cumhurbaşkanı ve AK Paerti  Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  17 Yılda Malatya’ya 20 Katrilyon Liralık Yatırım Yaptık.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Paerti  Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya Büyükşehir Belediyesi yanındaki alanda partililere hitabetti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 14.00’de uçakla Malatya Havalimanına geldi. Burada, daha önceki karşılamaların aksine sadece Vali Aydın Baruş, 2. Ordu Komutan Vekili Korgeneral Sinan Yayla ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat tarafından karşılandı. Havalimanında kısa süre kalan Erdoğan, daha sonra miting alanına gelmek üzere buradan ayrıldı.

 

Saat 14.55’de miting alanına varan Erdoğan’ı, milletvekilleri, diğer il yöneticileri burada karşıladılar. Erdoğan, karşılamanın ardından saat 15.15’de kürsüye çıkarak konuşmaya başladı ve 45 dakika konuştu.

 

Sözlerine “Güneşimsin, yıldızımsın, ayımsın, gümüş okumsun sen altın yayımsın, Beydağı’ndan daha soylu beyimsin, yüce dağlar gibi vakur Malatya.” diyerek başlayan Erdoğan, Malatya için “Dili güzel, ili güzel, yolu güzel, huyu güzel, suyu güzel, kendi güzel.” nitelemesini yaptı.

 

Malatya türküsünün “Malatya, Malatya bulunmaz eşin, gönülleri coşturur ayla güneşin.” sözleriyle seslenen Erdoğan, şehri ve ilçelerini selamladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 aylık hasretin ardından tekrar Malatya’da olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Rabbime sonsuz şükürler olsun. Şu hale, şu coşkuya, şu katılıma bak, bugün Malatya bir başka.” diye konuştu.

 

24 Haziran seçiminden önce de yine Malatya’da olduklarını, 31 Mayıs’ta sıcağa ve oruca rağmen yine bu meydanda muhteşem bir miting gerçekleştirdiklerini ifade eden Erdoğan, akşam da iftarı Malatyalı kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşları, esnaf ve sanatkarlarla yaptıklarını hatırlattı.

 

Erdoğan, “Sizler, 24 Haziran’da yine bizi mahcup etmediniz. Daha önceki tüm seçimlerde olduğu gibi yine bizi yalnız bırakmadınız. Yüzde 70’e yakın bir oyla bu kardeşinize Türkiye Cumhurbaşkanı olarak ikinci kez sizlere hizmet etme görevi verdiniz. Yüzde 70 gibi rekor bir oyla Cumhur İttifakı’nı bağrınıza bastınız. Yüzde 54 gibi yine çok yüksek bir oranla AK Parti’yi zirveye taşıdınız. Rabbim hepinizden, bize destek veren tüm Malatyalı kardeşlerimden razı olsun. Rabbim yol arkadaşlığımızı, dayanışmamızı daim ve kaim eylesin.” diye konuştu.

 

Siyasi anlayışlarının belli olduğunun altını çizen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Zaferlerimiz büyüdükçe tevazumuz da büyüdü. Son zamanlarda bölücü terör örgütünün birlikte olduğu CHP, sözde İYİ Parti, Saadet. Dörtlü çete… 31 Mart’ta bunlara sandıklarda Osmanlı tokadı vurmaya var mıyız?

 

31 Mart’ı da yine zaferle neticelendirmemiz gerekiyor. 

 

Sadece sandığa gitmekle kalmayacağız, herkesi vatandaşlık görevini yapmaya davet edeceğiz.

 

Muhalefet ısrarla 31 Mart seçimlerini önemsiz gibi göstermeye çalışıyor. Sıradan, basit bir yerel seçim olduğunu iddia ediyorlar. Ne terör gibi dertleri var, ne Irak gibi gündemleri var. Suriye’nin kuzeyindeki terör koridoruyla nasıl mücadele edeceğimize dair tek bir fikir dahi geliştirmiyorlar. Karadeniz’de ne olduğundan haberleri bile yok. Stratejik adımlardan dahi rahatsız oluyorlar.

 

"YUNAN GAZETELERİNE MANŞET OLUYORLAR"

Türkiye tarihinde ilk kez kendi gemileriyle Doğu Akdeniz’de doğal gaz arıyoruz. CHP bunu bile dillerine doluyor. Meclis kürsüsünde Rumlarla aynı dili konuşup Rum tezlerine sözcülük yapıp Yunan gazetelerine manşet oluyorlar. 

 

Milli hassasiyetleri bir tarafa bırakırsanız oradan oraya savrulmaktan kurtulamazsınız. CHP cehaletle gaflet arasında gidip gelmektedir. 

 

Mevcut yönetim altında CHP, milli irade düşmanları tarafından kullanılan bir koçbaşına dönmüştür. Bugün CHP tarihinin en büyük kimlik bunalımını yaşamaktadır.

 

15 Temmuz gecesi 23.15 Atatürk Havalimanı’nda darbecilerle anlaşarak tankların arasından geçip Bakırköy Belediyesi’ne giden sensin Bay Kemal. 01.15’te ben, damadım, eşim, kızım, torunlarımla Atatürk Havalimanına indim. On binler orada. Bay Kemal 2 saat önce tankların arasından geldi geçti dediler.

 

Bu adam korkak, ürkek, pısırık. Şimdi de terör örgütünün başındakileri yanına aldı. Bakınız Güneydoğu’da, Doğu’da Bay Kemal hiçbir yerde yok İstanbul’da falan da terör örgütünün desteklediği HDP oralarda yok. 82 milyonun huzurunda YPG terör örgütüne sahip çıkıyor. Ülkemiz için tehdit oluşturmadığını iddia ediyor.

 

Bay Kemal 23 tır dolusu silahla donatılan, binlerce insanı katleden Suriye’de bir katil sürüsünü CHP Genel Başkanı kanarya sevenler derneği gibi mi görüyor. YPG bize saldırmaz diyen Bay Kemal’e soruyorum bu örgütün ülkemizdeki eylemlerinden de haberin yok. AB PKK’yı terör örgütü ilan ediyor. Ya sen? Kanaryalar derneği mi ilan ediyorsun.

 

YPG’nin şehit ettiği güvenlik görevlilerinden haberin yok mu? Ya sen menem insansın? Hiçbir şeyden haberin yok. 9 kere mağlup oldun, yine koltukta oturuyorsun. YPG’nin Çalık caminde şehit ettiği kardeşlerimizden de mi habersizsin. Kendi ülkesinin gerçeklerinden bu derece habersiz bir muhalefet partisi olmaz.

 

“MUHALEFET AÇIĞI DEĞİL DEVŞİRME MUHALEFET SORUNU VARDIR”

Geldiğimiz nokta itibariyle Türkiye’de artık muhalefet açığı değil devşirme muhalefet sorunu vardır. Terör örgütlerine canlı kalkan olmayı kendine vazife edinen bu muhalefet zihniyeti Türkiye'nin en büyük açmazlarından biridir. CHP’ye gönül vermiş kardeşlerimin partinin gidişatı ile ilgili ciddi kaygıları olduğunu biliyorum. Pensilvanya Kandil’le girilen bu yakınlaşmanın CHP seçmenini rahatsız ettiğinin farkındayım. Parti başkanları koltuk sevdası uğruna bölücü terör örgütünün uzantılarına verdiği desteği görmezden gelse de tabanları bunu kabul etmiyor. Kandil ve Pensilvanya ile girilen bu kirli ittifaka CHP, SP ve İYİ Parti’ye gönül vermiş kardeşlerim artık yeter diyecektir.

 

“HİÇ BİR YERDE BENİM BÖYLE BİR İFADEM OLMAMIŞTIR”

Bu eş başkan, bölücü terör örgütünün desteklediği HDP’nin eş başkanı Kürdistan’da biz kazanacağız, batıda ise AK Parti ve MHP’yi bitireceğiz diyor. Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Türkiye’yi bunlar bölmek istiyor. Kuzey Irak’ta Kürdistan bölgesi var. Lütfen oraya defol. Son zamanlarda HDP’liler şöyle bir şey uydurmaya başladılar: Erdoğan HDP’ye oy verenleri terörist ilan ediyor... 


Hiç bir yerde benim böyle bir ifadem olmamıştır. Başındakiler olarak sizler teröristsiniz. Belediyelerinize gönderilen paraları Kandil’e gönderen sizsiniz.

 

Bundan sonra aynı şey olursa inanıyorum ki aynı kararı yargımız yine alacaktır. Bu ülkenin çukura parası yok, hizmet etmeye parası vardır. Biz sırtımızı PKK’ya, YPG’ye dayadık diyor. Siz o terör örgütlerine dayamaya devam edin. Biz de sırtımızı halkımıza ve Allah’a dayadık.

 

Bu ittifak milletin geleceğine pusu kurma ittifakıdır. Terör örgütlerini başımıza musallat etme ittifakıdır, yıkım ittifakıdır. 31 Mart sadece adayların, partilerin yarıştığı bir seçim değildir. Beka seçimidir.

 

Suriye’de Irak’ta oynanan oyunu kalıcı olarak bozma seçimidir. Hülle ile hile ile bölücü örgütün uzantılarını belediyelere doldurmaya çalışanlara esaslı bir ders verme seçimidir. Siyasi tünel kazanlara geçit vermeme seçimidir.

 

31 Mart’ta sandığa giderek vereceğiniz oylarla Türkiye’nin önünde yepyeni bir ufuk açacaksınız. Sandığa gitmeyenleri de sandığa götüreceksiniz.

 

Daha öncekiler gibi 31 Mart seçimlerini de yine zaferle neticelendirmeleri gerektiğini dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

 

“Sizlerden 31 Mart’ta da yine güçlü, yine tarihi bir destek bekliyoruz. 31 Mart’ta Malatya’nın iradesine, partisine kadrosuna sahip çıkmasını bekliyoruz. Malatya’dan sandıkları patlatmasını bekliyoruz. Sizlerden 31 Mart günü sandıklara gözünüz gibi bakmanızı istiyorum. Unutmayın sadece biz sandığa gitmekle kalmayacağız. Yakın aile fertlerinden başlayarak herkesi vatandaşlık görevini yapmaya davet edeceğiz. Şimdi ben Malatyalı kardeşlerime diyorum ki, Malatya sadece Malatya değildir, İstanbul’da bir Malatya var mı, var. Tüm İstanbul’daki Malatyalı kardeşlerimi telefonla arayacak mısınız? Onlara da bu coşkuyu, bu heyecanı yansıtacak mısınız? İstanbul’un dışında nerede olursa olsun, İzmir, Ankara hepsini aramak suretiyle onlara da bunu anlatacak mısınız? Zira bu sadece Malatya değil, 780 bin kilometre karenin bir mücadelesidir. Ben size inanıyorum. Ülkemize rekor oranlarla yine bir demokrasi şöleni yaşatacağız, buna inanıyorum.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alanda bulunanlara “Malatya, 31 Mart’ta ülkene sahip çıkıyor musun? Geleceğine sahip çıkıyor musun? Sandığa, demokrasiye sahip çıkıyor musun? Cumhur İttifakı’na sahip çıkıyor musun? Sandıklara sahip çıkıyor musun? Mührü gönül belediyeciliğine vuruyor musun?” sorularını yöneltti. Sorulara alandakilerin hep bir ağızdan “Evet” demesi üzerine Erdoğan, “Maşallah barekallah. Hamido’nun, Battal Gazi’nin şehrine ancak bu yakışır. Merhum Turgut Özal’ın memleketine de böyle bir tavır yakışır.”

 

Son 17 yılda Malatya’ya 20 katrilyon liralık yatırım yaptık. 

 

Eski stadın yerine bir millet bahçesi yapmak için kolları sıvadık, inşallah yakında ona da başlıyoruz. 

 

Bu millet bahçesinin bir yanına da inşallah millet kıraathanesi yapacağız. CHP’liler bu kıraathaneden anlamazlar. Ben kıraathane diyorum, onlar kumarhane anlıyor. 

 

Uzun yıllar ihmal edilen bir çok ata yadigarı eseri yeniden ayağa kaldırdık. 


17 yılda çiftçilerimize 1.3 katrilyon lira tutarında tarımsal destek verdik. Bu sabah Ankara’da Külliye’de 2 bin çiftçimizle bir toplantı yaptık. Hepsinin coşkusunu heyecanını gördüm. Kayısı için lisanslı depo kuruyoruz.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Erdoğan, :, 17, Yılda, Malatya’ya, 20, Katrilyon, Liralık, Yatırım, Yaptık,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı