Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 13:45 Bu haber 1257 kez okundu
 
Emine Akkurt, Betonlaşan Değil , Yeşeren Bir Yeşilyurt İstiyoruz
Saadet Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Emine Akkurt, vatandaşların mesire ve yeşil alanlara rahatlıkla ulaşabilecekleri bir Yeşilyurt vaat ettiğini söyledi.
Siyaset Haberi


AKKURT ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ “TAŞIN ALTINA ELİMİZİ DEĞİL, BEDENİMİZİ KOYDUK”

Saadet Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Emine Akkurt, seçim çalışmalarına devam ediyor.

 

Bu kapsamda Yeşilyurt ilçesi TEMA Vakfı’nı ziyaret eden Akkurt, vatandaşların mesire ve yeşil alanlara rahatlıkla ulaşabilecekleri bir Yeşilyurt vaat ettiğini söyledi. Akkurt daha sonra Aşağıbağlar mahallesinde kadınlarla bir araya geldi. Kadınları temsil etmek için bu yola çıktığını ifade eden Akkurt, yerel seçimlerde destek istedi.

 

Saadet Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Emine Akkurt, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında TEMA VAKFI Yeşilyurt ilçe sorumlusu Derya Aral’ı ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

 

Aral, Akkurt’tan bir taahhütname imzalamasını istedi ve taahhütnamenin içeriğini anlattı, “Belediye başkan adayımız Emine hanımdan bir Taahhütname imzalamasını isteyeceğiz. Taahhütnamede Belediye Başkanı seçilirse doğayı koruyacağına, sularımızı koruyacağına, doğal yaşam alanlarımızı ve kentimizdeki bütün tarım alanlarını koruyacağına dair bize bir söz verecek. Taahhütnamede geniş açıklamaları var, Emine Hanım sağ -olsun bunu bizim için rahatlıkla imzalayacağını söyledi.” İfadelerini kullandı.

 

Saadet Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Emine Akkurt ise, seçildikleri takdirde Yeşilyurt’u her türlü imkana kavuşturacaklarını dile getirerek, doğa dostu bir belediye başkanı olacağına dair söz verdi. Akkurt, “TEMA Vakfı Yeşilyurt temsilciliği olarak sizlerin hazırlamış olduğu çok güzel Taahhütnameyi okuduk ve inceledik. Bizim gönlümüzden, yüreğimizden geçen her şey bu taahhütnamede dile getirilmiş. Çok teşekkür ediyorum. Yeşili korumak anlamında özellikle böyle bir vakfın harekete geçmiş olması, hiçbir beklenti gözetmeksizin çalışıyor olması çok takdire şayan. Belediye başkanı olarak seçildiğimizde sizlerle birlikte çok güzel çalışmalara imza atacağız. Yeşilyurt'u yakışır bir şekilde şekillendirip güçlendireceğiz, kalkındıracağız hep birlikte. Tarımdan, suya varıncaya kadar yeşil alanların, mesire alanlarının çoğaltılmasına varıncaya kadar insanlarımızın huzurla, mutlulukla, sağlıkla gezip dolaşabilecekleri, her türlü imkana ulaşabilecekleri bir Yeşilyurt vaat ediyoruz. Yeşili koruma ve yeşili çoğaltma anlamında yapacağımız en önemli çalışmalar bu doğrultuda olacak. Taahhütname çok güzel hazırlanmış, son cümlesini okuyarak imza atmak istiyorum huzurlarınızda. Eğer halkımız takdir eder de görevi bize verirse 31 Mart günü TEMA Vakfı ile çalışmalar yapmak isteriz. Bizim için sizin katkılarınız da birlikte eleştirileriniz de çok önemli. Seçildiğimiz takdirde, bizimle çalışmaları sürdürmeye devam etmenizi özellikle rica ediyorum. Doğa dostu bir Belediye Başkanı olacağımıza, görev süremiz içerisinde yukarıdaki çalışmaları tamamlayacağımıza tüm seçmenlerimizin önünde söz veriyoruz.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Emine Akkurt, taahhütnameyi imzaladı.

 

Akkurt daha sonra Aşağıbağlar Mahallesi’nde düzenlenen mahalle toplantısında kadınlarla bir araya geldi.

 

Yerel yönetimlerde kadınları temsil etmek için bu yola çıktığını belirten Akkurt, kimseyi ötekileştirmeden bütün kesimlere eşit yaklaştıklarını söyledi. Akkurt, “Türkiye nüfusunun yüzde 50’den fazlasını kadınlar olarak bizler oluşturuyoruz. Hem nüfusun, hem seçmenin fazlasını bizler oluşturuyoruz. Hal böyleyken neden yerel yönetimlerde belediyelere kadınlar temsil etmesin? Belediye meclislerinde neden kadınları temsil etmeyelim dedik ve hem Belediye Başkanı olarak hem de Belediye Meclis liselerinde yarıdan fazlasına da kadınlara yer vererek sizleri temsil etmeye gayret ettik. Bugüne kadar belediye hizmetlerinden ya da belediyelerle ilgili istek ve taleplerinizi ifade etmek için gittiğinizde birçok defa muhatap bulamadığınız veya muhataplarınız hep erkekti. Bir kadın olarak talep ve beklentilerinizi rahatlıkla ifade edemediniz. Bizler sizin sorunlarınızı, taleplerinizi, isteklerinizi, beklentilerinizi meclislere taşıyacağız. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne taşıyacağız belki de, bu imkanı bulacağız. O anlamda kadınlar olarak yerel yönetimlerde yer almamız gerçekten çok önemli. Bununla birlikte bir kadın belediye başkan adayı olarak emin olun ki hiç kolay bir şeye talip olmuyoruz, taşın altına tabiri caizse elimizi değil bedenimizi koyduk, bedenimizle ortadayız. Adil dağılım, eşit yaklaşım çok önemli. Eşit yaklaşımdan kastımız erkeğiyle, kadınıyla, genciyle, çocuğuyla, yaşlısıyla, Kürt’üyle Türk’üyle, Laz’ıyla Çerkez’iyle, Alevi’siyle biz Saadet Partililer olarak bu tür ayrımlara, ayrıştırıcılara, ötekileştirmelere kesinlikle başından sonuna kadar karşıyız ancak ülkemizde böyle bir ayrım var mı var ne yazık ki. Ama bütün kesimlere eşit yaklaşımdayız. Herkes bizim vatandaşımız, bize oy versin vermesin bizim için hiç önemli değil. Bize oy vermeyeceğini düşündüğümüz insanlara da biz gidiyoruz, yarın da gideceğiz. Bugün bizi seçsinler diye gidiyoruz, ancak yarın seçildiğimizde hizmet götürmek için gideceğiz.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Emine, Akkurt,, Betonlaşan, Değil, ,, Yeşeren, Bir, Yeşilyurt, İstiyoruz, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı