Haber Detayı
19 Haziran 2020 - Cuma 19:26 Bu haber 5340 kez okundu
 
E-Okul İle Karne Notları Yayınlandı!
Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden milyonlarca öğrencinin beklediği açıklama geldi.
Eğitim Haberi


Karne sorgulaması nasıl yapılır?

Karne sorgulama işlemleri e-okul üzerinden gerçekleştirilmeye başlandı. 19 Haziran’da 2019-2020 eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte milyonlarca öğrenci karne sevinci yaşadı.

 

LGS ve YKS’ye de sayılı günler kala öğrenciler karneleri içerisinde bulunan not bilgisine internet üzerinden ulaşabiliyorlar.

 

Bu yıl için karne bilgileri e-okul üzerinden öğrenilebilecek. Öğrencinin TC kimlik numarası, okul numarası ve resimli alanda açılan doğrulama kodunu giren kişiler sisteme giriş yapabilecekler.

 

TIKLAYIN - E OKUL VBS ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI

Corona virüsü salgını nedeniyle uzun bir süredir uzaktan eğitim gören ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri için beklenen duyuru geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden karnelerin erişime açıldığını belirtti. Yapılan açıklama sonrası E okul öğrenci giriş ekranında da yoğunluklar oluştu. Karnelerini görüntülemek için heyecan yaşayan öğrenciler E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğrenci giriş ekranına aşağıdan ulaşabilecekler. E Okul VBS giriş sistemi ile karne notları sorgulamak için ayrıntılara hemen göz atabilirsiniz.

 

E Okul ile karne notu sorgulama! E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğrenci giriş ilkokul, ortaokul, lise karne görüntüle

E OKUL VBS ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden karne sorgulama işlemi devam ediyor. Dün gece saatlerinde erişime açılan karneler öğrencilerde de merak oluşturdu. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak TC kimlik numarası ve okul numarasını yazıp E Okul'a giriş yapabilirsiniz.

 

Bakanlıktan alınan bilgiye göre, ilkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine "e-okul.meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, "takdir ve teşekkür" belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek. Lise kademesindeki öğrenciler diplomalarını ve talep etmeleri halinde "takdir, teşekkür, onur ve üstün başarı" belgelerini belirlenecek tarihlerde okullarından alabilecek.

 

E OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

e-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

 

E OKUL GİRİŞ İLE KARNE GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

E-OKUL NEDİR?

E-Okul veli bilgilendirme sistemi, hem öğrenci girişi hem de veli girişi ile erişime imkan tanıyan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından koordine edilen bir sistemdir. Öğrencilerin dönem içersindeki ve yıl içerisindeki tüm sınav notları e-Okul VBS üzerinden öğrenciler ve veliler ile paylaşılmaktadır.

 
Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: E-Okul, İle, Karne, Notları, Yayınlandı!, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı