Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 18:00 Bu haber 2399 kez okundu
 
Drejan Aşireti İstanbul'da İftar'da Bir Araya Geldi
Drejan'lıların geleneksel hale getirdikleri iftar programını Aşiret Mensupları yoğun ilgi gösterdi.
Gündem Haberi


DREJANLILARIN İFTAR PROGRAMINDA SALONA SIĞMADILAR

Adıyaman ili Gerger ilçesi  Drejan Merkez Koşarlar Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin Adıyamanlılar Vakfı’nda düzenlediği iftar programında katılımcılar yoğun ilgi göstererek salonu doldurdular.

 

 

Drejanlılar geleneksel hale getirdikleri iftar programını bu yıl da Adıyamanlılar Vakfı’nda düzenlediler. Drejanlılar ve misafirlerinin yoğun ilgi gösterdiği programda katılımcılar salonu tamamen doldurdular.

 

Programa AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Adıyamanlı STK temsilcileri ve Drejanlılar katıldı.

 

Katılımcıları dernek yönetimi ile birlikte kapıda karşılayan başkan İbrahim Taşdemir, program boyunca misafirleriyle yakından ilgilendi.

 

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir selamlama konuşması yapan Adıyaman ili Gerger ilçesi  Drejan Merkez Koşarlar Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı İbrahim Taşdemir misafirlerine hoş geldiniz diyerek bütün İslam alemine ramazan ayının hayırlar getirmesini diledi. Dernek çalışmaları hakkında da bilgilendirmede bulunan Taşdemir birlik beraberlik mesajı verdi.

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, tüm katılımcıların ve İslam Alemine Ramazan ayının huzur, bereket barış getirmesini diledi. Ramazan ayının birlik ve beraberliği pekiştirdiğine vurgu yapan Toprak, bu güzel ortamda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Ezanın okunmasıyla birlikte iftar yapmanın hazzını yaşayan katılımcılar, ikramlar eşliğinde uzun süre sohbet ederek hasret giderdiler.

Kaynak - Emin Doğan  www.pusulaistanbul.com

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Drejan, Aşireti, İstanbul'da, İftar'da, Bir, Araya, Geldi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı