Haber Detayı
11 Ekim 2021 - Pazartesi 17:55 Bu haber 2151 kez okundu
 
Dikili Mahallesi’nde Kanalizasyon Hattı Çalışması Başlatıldı
(MASKİ) Genel Müdürlüğü, Hekimhan İlçesine bağlı Dikili Mahallesi’nde kanalizasyon hattı çalışması başlattı.
Gündem Haberi


HEKİMHAN-DİKİLİ’NİN KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalzasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Hekimhan İlçesine bağlı Dikili Mahallesi’nde kanalizasyon hattı çalışması başlattı.

 

Mahalle sakinlerinden Meleha Açıkgöz, “Mahallemizde genç nüfus fazla yok. Genellikle yaşlılar kaldı. Mahalle Muhtarımızın girişimleri neticesinde Mahallemizin Kanalizasyonu yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürü Memet Mert ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren mahalle sakinlerinden Sadık Açıkgöz ise, “Her geçen gün daha modern hale geliyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Dikili Mahalle Muhtarı Ferudun Kılıç, mahallede kanalizasyon hattı sıkıntısının olduğunu belirterek, “Mahalle merkezimizde birçok çalışmamız tamamlandı. Mezralarımızın eksiklerine göre çalışmalar başladı. Burada kanalizasyon altyapı çalışmaları ve yol asfalt çalışmaları devam ediyor. Eksiklerimizi, MASKİ Genel Müdürlüğü’ne ilettiğimizde hemen çalışmalara başlıyorlar. Mahalleme gösterdikleri ilgiden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürü Memet Mert ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

MASKİ GENEL MÜDÜRÜ MERT: DAHA YAPILACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü Memet Mert ise, “Daha yapılacak çok işimiz var. El birliği ile mahallemizi daha yaşanabilir bir hale getireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda göreve geldiğimiz gün itibariyle yatırımlara devam ediyoruz. Mevcut çalışmaları devam ettirip, yeni projeler hazırladık. Ve hayata geçirmek için yoğun mesai harcıyoruz. Sahada aktif olarak çalışıyoruz. Çalışmalarımızdan bir tanesi olan Hekimhan İlçesi Dikili Mahallesi Gövük Küme

Evleri mevkiinde bin 200 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Burada yaşayan vatandaşlarımızın kanalizasyon sıkıntısını çözüme kavuşturmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Malatya Büyükşehir Belediyesi) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Dikili, Mahallesi’nde, Kanalizasyon, Hattı, Çalışması, Başlatıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı