Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 15:28 Bu haber 1447 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Malatya'’ya Hızlı Tren Müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, inşasına başlanması planlanan Yüksek Hızlı Trenin Sivas'tan , Malatya'ya buradan Elazığ'a ve oradan Diyarbakır'a kadar uzanacağını açıkladı.
Gündem Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Malatya 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış açıklamalarda bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas'tan  gelecek olan “Yüksek Hızlı Tren” ile ilgili bilgi verdi.

 

SİVAS'TAN MALATYA'YA BURADAN ELAZIĞ’A VE  DİYARBAKIR’A KADAR DA DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şimdi yeni yatırımlarla beraber yolumuza devam edeceğiz. Sivas-Malatya Yüksek hızlı tren hattı, şehrimizi ülkenin tüm hızlı tren hatlarına bağlayacak önemli bir proje. Çalışmaları yürüyor.  Sivas tarafından gelecek bu hat, Malatya'ya ve buradan Elazığ ve  Diyarbakır’a kadar da devam edecek. Şu anda proje çalışmaları sürüyor. Eğer aksilik çıkmazsa önümüzdeki yıl inşasına başlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.


Yapımı tamamlanan yatırımların yanı sıra yeni eserlerin de kazandırılması adına çalışmaların sürdüğünü kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugüne kadar Malatya’ya 21 katrilyon TL yatırım yaptık. Bunlarla da kalmadık, şimdi yeni yatırımlarla beraber yolumuza devam edeceğiz. Sivas-Malatya yüksek hatlı hızlı tren çalışması sürüyor. Sivas tarafından gelecek bu hat Malatya üzerinden Elazığ ve Diyarbakır’a kadar devam edecek. Şuan proje çalışmaları sürüyor bir aksilik olmazsa önümüzdeki yıl inşasına başlamasını bekliyoruz. Malatya bölünmüş yol uzunluğunu 36 kilometreden 424 kilometreye çıkardık. Yine kuzey çevreyolu inşası başladı, bunu da söz verdiğimiz şekilde tamamlamakta kararlıyız. Kömürhan köprüsü, Kömürhan tüneli bağlantı yolları büyük ölçüde bitti, eksikler tamamlanınca yakında hepsini birlikte açacağız. Eski stadın yerini millet bahçesine dönüştürüyoruz. İhalesi yapıldı, inşası yakında başlayacak. Ülkemizin önemli tarım şehirlerinden olan Malatya’da şeker pancarı üreticilerimize verdiğimiz ve memnuniyetle karşılandığını gördüğüm ton başına 300 liralık fiyatı buradan tekrar tekrarlamak istiyorum. Biz millete hizmet için çalışmaya devam ederken birileri de devraldıkları belediyeyi altyapı, üst yapı ve sosyal destek hizmetlerinde kullandığı araçları israf diye sergiliyor” diye konuştu.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan’dan, Malatya'’ya, Hızlı, Tren, Müjdesi, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı