Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 14:05 Bu haber 4484 kez okundu
 
Cübbeli Ahmet Silahlanan Tarikat ve Cemaatleri Açıkladı
'Cübbeli Ahmet' adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Türkiye'de 2 bin Selefi derneğin bulunduğunu ve bunların silahlandığını öne sürüp 'İç savaş' uyarısı yaptı.
Gündem Haberi


"Cübbeli Ahmet"ten bomba iç savaş iddiası: Silahlanan tarikat ve cemaatleri açıkladı! 

'Cübbeli Ahmet' adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü,  CNN Türk'te konuk  olduğu Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programında çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Ünlü, Türkiye'de 2 bin Selefi derneğin bulunduğunu ve bunların silahlandığını öne sürüp 'İç savaş' uyarısı yaptı.

 

Uşşaki “şeyh”i Eyüp Fatih Şağban’ın bir müridinin kız çocuğunu istismar ettğinin ortaya çıkmasının ardından Türkiye'deki cemaat ve tarikatlar bir kez daha tartışma konusu oldu. Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet" adıyla bilinen ve CNN Türk Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programının canlı yayın konuğu olan İsmailağa Cemaati'nin önde gelen ismi Ahmet Mahmut Ünlü ise, çok çarpıcı bir iddiayı öne sürdü.“Tarafsız Bölge” programında Ahmet Hakan, Hakan Bayrakçı ve Nedim Şener’in sorularını cevaplayan Ünlü, programda son dönemde Türkiye'de artan selefi akımlara ve bunların dernekleşme faaliyetlerine dikkat çekip "iç savaş" uyarısı yaptı.Türkiye'de 2 bin selefi derneğin olduğunu söyleyen Ünlü, "Şahıslar pompalı mompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar. Özellikle Batman, Adıyaman taraflarında çok selefi akım var. Selefi tarafıyla İran yanlısı Şii tarafın çatışması hazırlanıyor. Barut gibi. Bu silahlanmayı durdurun.

 


Yarın bu işin önünü alamayız. Birisi 'şeyhim ' diye cihat ilan edecek öbürü mehdiyim diyecek. Birbirine öldürür bu müslüman millet. Asker bunları vurmak zorunda kalacak. İzmir kaynıyor. Bunlar nasıl müsaade ediliyor. Mutlaka kontrol edilmesi lazım." ifadelerini kullandı. 

 

"Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, ülkede devlete sızmak isteyen birçok tarikatın olduğunu ve bazılarının da sızdığını belirterek "Bunları ben biliyorum, istihbarat bilmiyor mu?" dedi. 

 

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünde ekrana gelen Tarafsız Bölge programına kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü konuk oldu.Son günlerde tarikatlar üzerinden devam eden tartışmaların masaya yatırıldığı programda Cübbeli Ahmet bazı tarikatların dış güçlerle bağlantısının bulunduğunu söyledi.

 

ALMANYA VE RUSYA BAĞLANTILI TARİKATLAR

Amerika ile bağlantısı olanların ortada olduğunu ifade eden Cübbeli Ahmet, Rusya ve Almanya ile bağlantılı olan tarikatların da bulunduğunu belirterek istihbarat birimlerinin tarikatları takibe alması gerektiğini söyledi.


DEVLETE SIZMAK İSTEYEN TARİKATLAR VAR

Devlete sızmak isteyen tarikatların olduğunu ifade eden Cübbeli Ahmet,  selefi akımların da fazlasıyla yükselişte olduğunu bunun önüne geçilmesinin gerektiğini savundu."Şimdi 3 tane tehlike var. Cemaatlerden mutlaka istihbaratın bildiği dış güçlerden emir alan, dış güçlerle görüşen.. Amerika'yı katmıyorum. Amerika zaten belli. Rusya, Almanya ekolleri var. Şimdi bunların bulunması lazım.

 

KARAKOLDAN YARGITAY'A KADAR...

Karakoldan başlıyor, Yargıtay'a kadar birbirini tanıyan silsilesi var. Onlar hükümeti de tutmaz.Selefi derneklerin mutlaka kontrol edilmesi lazım. Silahlanmanın önüne geçilmesi lazım.


BEN TARİKAT TEMSİLCİSİ DEĞİLİM

Ben burada baştan söyleyeyim ben bir tarikat temsilcisi değilim. İsmail Ağa'da benim onları temsil etmediğimi beyan ediyor. Ben İsmail Ağa'yı temsil etmiyorum ben hiçbir cemaatin temsilcisi değilim. Kaynak https://www.yenicaggazetesi.com.tr/cubbeli-ahmetten-bomba-ic-savas-iddiasi-silahlanan-tarikat-ve-cemaatleri-acikladi-300523h.htm

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Cübbeli, Ahmet, Silahlanan, Tarikat, ve, Cemaatleri, Açıkladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı