Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 12:54 Bu haber 1312 kez okundu
 
Çiftçi Buluşması Erkenek Programıyla Devam Ediyor
Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından başlatılan çiftçi buluşmaları ve eğitim çalışmaları devam ediyor.
Eğitim Haberi


Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından başlatılan çiftçi buluşmaları ve eğitim çalışmaları kapsamında bu seferki durak Doğanşehir İlçesi Erkenek Mahallesi oldu.

 

Yetiştiricilerin sorunlarının dinlenmesi, yeni teknik bilgilerin ve uygulanan tarım ve hayvancılık desteklemelerinin aktarılması amacıyla Erkenek Mahallesindeki bir kıraathanede düzenlenen toplantıya İl Müdür Yardımcısı Zeki SADAK, Doğanşehir İlçe Müdürü Emre SÜLÜ, İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüğü teknik personelleri ile mahalle muhtarları ve yetiştiriciler katıldı.

 

Akşam saat 17.00'den sonra düzenlenen ve geniş çiftçi katılımın gerçekleştiği toplantıda özellikle müracaatların başladığı DAP Hibe Desteklemesi başta olmak üzere hayvancılık desteklemeleri, bitkisel üretim desteklemeleri ve kırsal kalkınma desteklemeleri İl Müdür Yarımcısı Zeki SADAK ve İl Müdürlüğü teknik personelleri tarafından anlatıldı.

 

Daha sonra yetiştiricilerin gerek bitkisel üretim gerekse hayvansal üretim esnasında yaşadıkları sıkıntılar ve sorunlar dile getirilerek çözüm yolları arandı. 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Çiftçi, Buluşması, Erkenek, Programıyla, Devam, Ediyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı