Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 17:44 Bu haber 1318 kez okundu
 
CHP Malatya İl ve İlçe Teşkilatından İmamoğlu'na Destek
Cumhuriyet Halk Partisi il ve ilçe örgütleri, 23 Haziran seçimlerinde, seçim çalışmalarını yürütebilme adına İBBB adayı Ekrem İmamoğlu için 'maddi destek' kampanyası başlattı.
Siyaset Haberi


CHP Malatya'dan İmamoğlu'na Destek..

Cumhuriyet Halk Partisi il ve ilçe örgütleri, Yenilenme kararı alınan ve 23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBBB) seçimleri için ortak aday olan Ekrem İmamoğlu'na seçim çalışmalarına destek olmak amacı ile para gönderdiler.

 

Malatya'da bir banka önünde toplanan partililer, 23 Haziran seçimlerinde, seçim çalışmalarını yürütebilme adına İBBB adayı Ekrem İmamoğlu için 'maddi destek' kampanyası başlattı. Partililer, adaylarına maddi destekte bulunmak amacıyla banka önünde kuyruk oluşturdular.

 

"DARBELER SADECE POSTALLA YAPILMIYOR"

Yapılan Kampanya için bir değerlendirme yapan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz;"İstanbul'da YSK'nın aslında bir darbesiyle bir seçim iptal edildi. Darbeler her zaman Askerle, postalla yapılmıyor. Halkın orada ortaya koymuş olduğu tercih YSK'nın darbesiyle yok sayıldı. Tabi şimdi 23 Haziran'da İstanbul'da yeni bir seçime gidiliyor. Bizde Malatya ve ilçe örgütlerimiz olarak, İBBB adayımız sayın Ekrem İmamoğlu'na destek kampanyası için bir araya geldik. Bu destek kampanyası aslında günlerdir Türkiye'nin dört bir tarafında sürüyor.

 

Bugün Malatya'dan da güçlü bir desteği adayımız İmamoğlu'na göndermek istiyoruz. Dün akşam bir yayının bütün Türkiye izledi. Adına 'Tarafsız Bölge' denilen bir yayında, tam İstanbul Belediyesi'nin yolsuzlukları açıklanırken, yayın kesintiye uğradı. Dolayısıyla, Basın üzerinde önemli ve ciddi bir baskının olduğunu görüyoruz. Her girdiğimiz seçimde hemen hemen aynı şeyle karşılaştık. Sadece bir parti ve adayla yarışmıyoruz. Bundan önceki seçimde olduğu gibi, Hükümetin bütün baskısıyla, yetkisi ve gücü ile yarışıyoruz. 'Tarafsız olan bölgelerin' maalesef taraflı duruma geçtiği durumuna şahit oluyoruz. " dedi.

"DEMOKRASİ İÇİN BURADAYIZ"

Kiraz açıklamasının devamında ise; "Tüm bunlar gerçekleşirken, Devletin bütün imkanlarıyla aslında yarışırken, burada bütün vatandaşlarımız da İstanbul'u aşan ve Türkiye'de bir demokrasi sorunu haline gelen, İstanbul'da demokrasi, halkın iradesi adına halkında bir araya geldiğini görüyoruz. Bu desteklerle adayımız İmamoğlu'na güç, katkı verdiğini büyük bir mutlulukla izliyor ve görüyoruz. Bugün burada İl ve ilçe örgütlerimiz olarak bu kampanyayı başlatıyoruz ve bütün Malatyalıları da bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. Önümüzde ki haftalarda bütün ilçelerimizde kampanyalarımız devam edecek. Bu sadece parasal yönü olan bir kampanya da değil, aslında milyonlarca insanın tek yürek olarak, dayanışma duygularını İstanbul'la, adayımız ile paylaştığı bir kampanya. Moral Motivasyon, Türkiye'de demokrasiye sahip çıkma noktasında önemli bir adım olduğunu ifade etmek istiyorum. Malatya'dan güçlü bir desteği ve selamı gönderdiğimizi ifade etmek istiyorum. Bizler genel merkezimin talimatları doğrultusunda her türlü desteği vereceğiz ve sonunda her şey çok güzel olacak" şeklinde konuştu.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: CHP, Malatya, İl, ve, İlçe, Teşkilatından, İmamoğlu'na, Destek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı