Haber Detayı
29 Mart 2019 - Cuma 20:19 Bu haber 1317 kez okundu
 
CHP Hekimhan'da Son Mitingini Yaptı
Hekimhan’a park ve düğün salonu da dahil olmak üzere Turan Karadağ’ın ne eksiği varsa yapılacağının müjdesini verdi.
Siyaset Haberi


CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ile birlikte bugün, Hekimhan Belediye Başkan Adayımız Turan Karadağ’a destek için Hekimhan’daydılar.

 

MİTİNGDE HALKA SESLENEN AĞBABA, ŞUNLARI İFADE ETTİ:

HEKİMHAN’IN NE EKSİĞİ VARSA YAPACAĞIZ

Ağbaba, “Hekimhan’ı kardeş belediye kapsamında Beşiktaş’la kardeş belediye yaptık” diyerek telefonla Beşiktaş Belediye başkan adayı Rıza Akpolat’ın sözlerini miting alanındaki Hekimhanlılara aktardı. Ağbaba Hekimhan’ın kardeş belediyesi Beşiktaş’ın, Türkiye’deki en güçlü belediyelerden biri olduğunu vurgulayarak tüm bu desteklerle Hekimhan’a park ve düğün salonu da dahil olmak üzere Turan Karadağ’ın ne eksiği varsa yapılacağının müjdesini verdi.

 

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU HEKİMHAN’A GETİRECEĞİM

Ağbaba: “Hekimhan’da CHP adayımız Başkan Olursa Ekrem İmamoğlu Hekimhan’a getireceğiz ve onu da sizinle kardeş yapacağız.” diyerek İmamoğlu’nu da Hekimhan’lılarla buluşturacağını belirtti. Ağbaba ayrıca, “Turan Karadağ söz verdi biz de söz verdik”, dedi ve burs ve fabrika müjdelerini de yineledi. Ağbaba, “Hekimhanlı öğrencilerimize burs vereceğiz. Fabrika kuracağız. Diyorlar ki “Fabrikayı nasıl kuracaksın?”. Buradaki işadamlarımızı görünce hiçbir kuşkum kalmadı. Onların her beşinin bir fabrika değil her birinin bir fabrika kurmaya güçleri yeter.” dedi.

 HEKİMHAN KARARINI VERMİŞ

Ağbaba, anket sonuçlarına da gönderme yaptı ve Hekimhan’ı ayrım yapmadan yöneteceklerini söyledi: “Bütün anketler gösteriyor ki Hekimhan’da CHP önde. CHP bu seçimi alacak. AKP de bunu kabullenmiş durumda. Şunun sözünü veriyoruz: Bütün Hekimhan’ın Belediyesi olacağız. Bütün Hekimhan’a hizmet edeceğiz. Hekimhan’da hiçbir ayrım yapmayacağız. Hekimhan’da herkese eşit olacağız.  Hekimhan’ı Aliseydi Millioğulları’ndan sonra büyütmek, geliştirmek, yeni iş sahaları açmak, çoluğumuzu çocuğumuzu bu topraklarda tutmak boynumuzun borcudur. Şimdiye kadar emeği geçen başta Aliseydi Millioğulları olmak üzere bütün Hekimhan’da ve diğer belediyelerde belediye başkanlığı yapmış arkadaşlarımı saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. İyi ki Hekimhanlılar var iyi Hekimhan var.” diyerek sözlerini noktaladı. 

 

PM MECLİSİ ÜYESİ VE İZMİR MİLLETVEKİLİ SELİN SAYEK BÖKE KONUŞMASINDA ŞUNLARI İFADE ETTİ:

HEKİMHAN ÜRETİCİ KOOPERATİFLERİ EKONOMİK KRİZİN ÇÖZÜMÜ OLABİLİR.

Böke, Hekimhanlıları selamlayarak başladığı konuşmasında, 31 Mart’ı işaret ederek, “Sandıkta Hekimhan’ımız, Malatya’mız nasıl bir geleceğe kavuşsun diye ses vereceğiz. Geçmişten gelen gücünü büyüterek yarınlara taşıma iradesi için, bir ses vermek için fırsat var elimizde. Vereceğiniz oy sadece Hekimhan’ın sesi olmayacak. Vereceğiniz oy sadece Malatya’nın hayalini gerçekleştirmeyecek. Vereceğiniz oyla Türkiye’ye bir nefes verme fırsatınız var. Öyle bir nefes ki; tam da derin bir krizin içerisinde, hepimizin yok olduğu bir dönemde bir oyunuzla Türkiye’ye nefes olacaksınız.” dedi.

Böke, sözlerine ekonomik veriler vererek devam etti ve “Bugün ağır bir krizle karşı karşıyayız. Resmi rakamlara göre enflasyon göre %20 olmuş ama mutfağa girdiğinizde derin bir yangın var. Gıda enflasyonu %50’yi aşmış durumda.” dedi. Böke ayrıca, “Hekimhan’da kurulacak üretici kooperatifleriyle halkı içine alan halkla üreten başka bir ekonomik modelin Türkiye’nin ekonomik krizine çare olabileceğini” kaydetti.

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: CHP, Hekimhan'da, Son, Mitingini, Yaptı, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı