Haber Detayı
16 Mart 2019 - Cumartesi 13:57 Bu haber 1245 kez okundu
 
Çakır “Yaptığımız Çalışmalarla Malatya'yı Geleceğe Taşıdık“
AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Malatya'yı geleceğe taşımak adına önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Siyaset Haberi


"Yaptığımız çalışmalarla Malatya'yı geleceğe taşıdık"

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Malatya'yı geleceğe taşımak adına önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

 

31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Çakır, Mimarlar Odası Malatya Şubesini ziyaret ederek, şube başkanı Fatma Altaş ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

 

Mimarlar Odası Malatya Şube Başkanı Fatma Altaş'tan oda çalışmaları ve önerileri hakkında bilgiler alan Çakır, "Mimarlarımızın kente yapılan hizmetler ve kent planlamalarındaki fikirleri önemli" dedi.

 

Dokuz yıl Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde ve büyükşehir öncesinde Malatya'yı geleceğe taşımak adına önemli çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, "Sağlıklı bir kent oluşturmak, kentsel dönüşüm alanlarının sağlıklı bir şekilde uzun vadede planlamalarını yapmak adına çalıştık. Bu esnada yüz bin ölçekli planlarıyla ilgili çok detaylı hazırlıkları büyükşehir olarak yaptık" dedi.

 

Çakır, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde gecekondularla ilgili yaptıkları çalışmalarla ilgili şu bilgiler verdi: "Seçim süreçleri adeta gecekonduların mantar gibi adeta kenti kuşattığı süreçleri geçmişte hep yaşıyorduk. 2009 yılından itibaren ciddi bir neşter vurduk. Belediyemiz tarafından alınan karar, hükümetimizin hazırlamış olduğu yasalarla ciddi manada ağır cezalarla kontrol altına alındı."

 

"Şehri her yönüyle geliştirmek zorundayız" diyen çakır, sözlerini şöyle sürdürdü: "Doğru planlanan şehirler, uzun vadeli şehrin sadece nüfus projeksiyonuna bakarak bir kent oluşturamazsınız. Biz, her türlü farklı açılardan bakarak, kenti geleceğe hazırlamaya gayret ettik."

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Çakır, “Yaptığımız, Çalışmalarla, Malatya'yı, Geleceğe, Taşıdık“,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı