Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 14:15
 
Büyükelçi Cooter, Ticari ve Kültürel İlişkileri Geliştirmeliyiz
Kanada Ankara Büyükelçisi Chris Cooter, Malatya Valisi Aydın Baruş’u Ziyaret Etti.
Gündem Haberi


Kanada Ankara Büyükelçisi Chris Cooter, Vali Aydın Baruş’u Ziyaret Etti

Vali Baruş tarafından Valilik girişinde karşılanan Kanada Ankara Büyükelçisi Chris Cooter ilk olarak Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.

 

Daha sonra konuklarını makamında ağırlayan Vali Baruş, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, Malatya’nın tarihi, kültürel mirası, doğal güzellikleri ve sosyo-demografik özelliklerinden bahsederek yapmış olduğu konuşmasında; “Tarihe ışık tutan Aslantepe ve Nemrut Örenyeri ile uluslararası turizmde iddialı bir iliz. Mutfağımızın zenginliği ile Gastronomi turizminde de iddialıyız. Kanada gibi gelişmiş ülkelerle eğitim alanında işbirliği yapmak ve ilerleyen süreçteki temaslarımızın daha da artmasını istiyoruz” dedi.

 

Daha sonra söz alan Kanada Büyükelçisi Chris Cooter; “Ağırlama ve karşılamalar için size teşekkür ederim. Bu şehrin bu kadar güzel olması bizler için sürpriz oldu. Mondial’daki üniversitemiz ile Turgut Özal Üniversitemiz arasında işbirliğimiz var. Tarım ve sivil havacılık alanında çalışmalar yapan üniversitelerimizin Türkiye ile olan bağlantısını buradan başlatmanın iyi olacağı kanısındayım. Özellikle Malatya’ya hayran kaldığını, bunu paylaşarak ticari ve kültürel ilişkilerin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağına inandığını” söyledi.

Karşılıklı hediye sunumunun ardından Büyükelçi valilik makamından ayrıldı.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Büyükelçi, Cooter,, Ticari, ve, Kültürel, İlişkileri, Geliştirmeliyiz,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı