Haber Detayı
12 Kasım 2020 - Perşembe 15:37 Bu haber 5656 kez okundu
 
Bu Seferde Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Oldu
Kısa Bir Zaman Önce İsmi değişen Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ismi yeniden eski ismi ile T.C. Sağlık Bakanlığı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak yeniden tescil edildi.
Sağlık Haberi


DAHA ÖNCE İSMİ DEĞİŞEN HASTANENİN İSMİ YENİDEN , T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI MALATYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ OLARAK TESCİLLENDİ 

 

Kısa Bir Zaman Önce İsmi değişen Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi  ismi yeniden eski ismi ile  T.C. Sağlık Bakanlığı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak yeniden tescil edildi.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Yapılan Açıklama Şöyle ;

Sağlık Hizmetleri Bakanlığının ilgi tarihli ve sayılı yazısı ile hastanemiz ve Turgut Özal Üniversitesi arasında 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek 9 uncu maddesi ve 04/03/2020 tarihli ve 31058 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Sağlık Bakanlığına Ait Kurum Ve Kuruluşlar ile Devlet Üniversitelerinin İlgili Birimlerinin Birlikte Kullanımı ile İşbirliği Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde ve Sağlık Hizmetleri Bakanlığının 09/10/2020 tarihli ve E.72 sayılı yazısı ile Bakanlık Makamından alınan 02/09/2020 tarihli ve E-54567092-010.04-4145 sayılı Onaya istinaden “Sağlık Bakanlığına Bağlı Hastaneler, Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezleri İle Hastanelerin Bazı Bölümlerine Ad Verilmesi Ve Tabela Esasları Hakkında Yönerge” hükümleri doğrultusunda sağlık tesisi adının güncellenmesi nedeniyle hastanemizin ismi T.C. Sağlık Bakanlığı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak tescil edilmiştir.

Bundan sonraki iş ve işlemlerde hastane ismi T.C. Sağlık Bakanlığı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olacak şekilde kullanılacaktır dendi.

 

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Bu, Seferde, Malatya, Eğitim, ve, Araştırma, Hastanesi, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı