Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 19:19 Bu haber 1301 kez okundu
 
Beyazay Uluslararası Engelliler Kompleksinin Temeli Atıldı
Beyazay Derneği tarafından Türkiye’de ilk kez Adıyaman’da kurulacak olan Beyazay Uluslararası Engelliler Eğitim ve Gelişim Kompleksinin temeli şölen havasında atıldı.
Yaşam Haberi


Engelliler İçin İller Bankası’ndan 350 Bin TL’lik Kaynak Çıkarılmasını Sağlayan Başkan Kutlu:

“Adıyaman Belediyesi Olarak Her Zaman Engelli Vatandaşlarımızın Yanında Olduk”

 

Beyazay Derneği tarafından Türkiye’de ilk kez Adıyaman’da kurulacak olan Beyazay Uluslararası Engelliler Eğitim ve Gelişim Kompleksinin temeli şölen havasında atıldı. Törende konuşan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, kompleks için İller Bankası’ndan hibe yoluyla 350 bin TL ödenek çıkartıldığını ve Adıyaman Belediyesi olarak ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını söyledi.

 

Her fırsatta engellilere yönelik projelere önem ve destek veren Adıyaman Belediyesi, Beyazay Derneği tarafından Türkiye’de ilk kez Adıyaman’da Büyükkavaklı köyü yolu üzerinde kurulacak olan ve 3 dilde eğitim verecek olan ‘Beyazay Uluslararası Engelliler Eğitim ve Gelişim Kompleksi’ne de desteklerini esirgemiyor.

 

784 engelli bireyin eğitim göreceği, 511 personelin görev yapacağı, yurt dışı ve yurt içinden öğrencilerin alınacağı ‘Beyazay Uluslararası Engelliler Eğitim ve Gelişim Kompleksi’nin temsili temel atma töreninde konuşan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, görev süresi boyunca engellilere yönelik projelere destek verdiğini ve bu anlamda ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Beyazay Derneği tarafından ilk kez Adıyaman’da yapılacak olan kompleks için de ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Başkan Kutlu, kompleks için Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı İller Bankası’ndan hibe yoluyla 350 bin TL ödenek çıkartıldığını da sözlerine ekledi.

 

Türkçe, İngilizce ve Arapça eğitim verilecek olan ve 62 bin metrekare kapalı alana sahip olacak olan kompleksin açılış törenine Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Mileltvekili İ. Halil Fırat, Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva, Beyazay Derneği Genel Başkanı Necla Sümer, Beyazay Derneği Adıyaman Şube Başkanı Ayla Pektaş, kurum müdürleri, STK temsilcileri, engelli dernekleri yöneticileri ve üyeleri ile engelli yakınları katıldı. Temsili temel atma töreni İl Müftüsü Mehmet Taşçı’nın duası ile atıldı.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Beyazay, Uluslararası, Engelliler, Kompleksinin, Temeli, Atıldı,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı