Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 19:15 Bu haber 4590 kez okundu
 
Basketbol ve Voleybolda Ligler İptal Edildi
Basketbol ve voleybol federasyonları, koronavirüs nedeniyle ligleri sonlandırma kararı aldı. İki branştan da şampiyon çıkmayacak. Ayrıca küme düşme de olmayacak.
Spor Haberi


Basketbol ve voleybolda ligler iptal edildi  

Basketbol ve voleybol federasyonları, koronavirüs nedeniyle ligleri sonlandırma kararı aldı. İki branştan da şampiyon çıkmayacak. Ayrıca küme düşme de olmayacak.


Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, tüm liglerin sonlandırıldığını ve şampiyon ilan edilmeyeceğini  ve küme düşmenin kaldırıldığını açıkladı.Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yönetim kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına liglerin geleceği ile ilgili açıklama yaptı. Türkoğlu, korona virüs nedeniyle duran liglerin devam etmeyeceğini ve basketbol liglerinde bu sezon şampiyon çıkmayacağını açıkladı. Süper Lig'deki 16 takımdan 13'ünün ligin devamını istemediğine dikkat çeken Türkoğlu, küme düşmenin de bu sezon için uygulanmayacağını sözlerine ekledi.

 

Türkiye Voleybol Federasyonu, liglerin mevcut haliyle tescil edildiğini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun korona virüs nedeniyle açıkladığı takvim ve önlemlerle ilgili tartışmalar sürerken, voleybolda ligler iptal edildi.

 

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, kadın ve erkek liglerinin mevcut haliyle tescil edildiğini açıkladı.

 

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, kadın ve erkek liglerinde sezonun mevcut haliyle tescil edildiğini açıkladı.

 

Üstündağ, "Ligi bu şekilde tescil ediyoruz. Voleybol Erkek ve Kadınlar Liglerinde kalan maçlar oynanmayacak. Küme düşme yok. Aşağıdan çıkacak 4 takımı da Efeler ve Sultanlar Ligi'ne alıyoruz" dedi.


 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Basketbol, ve, Voleybolda, Ligler, İptal, Edildi, , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı