Haber Detayı
09 Ekim 2021 - Cumartesi 09:06 Bu haber 2158 kez okundu
 
Başkanı Uçkan, Ülke Yönetimi Yaz Boz Tahtasına Döndü
Gelecek Partisi Malatya il Başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan, Ülkede'de Fırsat eşitliği ortadan kalkmış ve ehliyeti olmayan liyakatsiz insanlar sırf “Bizden Olsun” mantığıyla kritik görevlere getirilmiştir. Mutfağa ateş düşmüş, insanlar geçimlerini sağlayamaz hale gelmiştir.
Siyaset Haberi


Gelecek Partisi Malatya il Başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan ve  Malatya il Teşkilatı,  Malatya'da Görev yapan tüm yerel ve ulusal basın ve medya temsilcileri ve çalışanları ile bir araya geldi.

 

Ramada Altın Kayısı Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısında Malatya’nın önemli konuları da dile getirildi. Yoğun katılımın olduğu basın toplantısında Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan ile birlikte Teşkilatlarda hazır bulundu. 

 

Atama sonrası Malatya İl Başkanlığı görevini devralan İl Başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan partiyi kısa sürede toparlayarak Malatya siyasetinde bende varım dedi. Başkan Dr. Ercan Uçkan” Sevgili Medya mensupları ve değerli yol arkadaşlarım, Gelecek Partisi Malatya İl Başkanlığı olarak, düzenlediğimiz tanışma toplantımıza katılımınızdan dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım.


Yeni kurulan ve kısa sürede milletimizin gönlünde önemli bir yer edinen Gelecek Partisi, güçlü kadrolarıyla Türkiye’yi hak ettiği hedeflere ulaştırabilmek için büyük bir gayret ve özveriyle çalışmaktadır.


Özellikle vurgulamak isterim ki; Ülkeyi yönetme “tecrübesine” sahip tek muhalefet lideri olan, Türkiye Sevdalısı ve güçlü devlet adamı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu öncülüğündeki Gelecek Partisi, kadrolarının nasıl bir TÜRKİYE hedeflediğini sizlerle paylaşmak isterim…

 

Gelecek Partisi Malatya il Başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan, “Malatyalılar AK Parti’ye Uzun süreli tek başına iktidara destek vermiş ve her seçimde desteğiyle ilk 3 ‘e girmiş bir kent olan Malatya, almış olduğu hizmette aynı sıralamaya girememiştir.” dedi.

 

Başkan Dr. Ahmet Ercan Uçkan, Tek Adam Sistemi Yüzünden Ülke Yönetimi Yaz Boz Tahtasına Döndü.

Toplantıda bir değerlendirme yapan Dr. Ahmet Ercan Uçkan’ın ekonominin kötü gittiğini işaret ederek; “İnsan merkezli; Irk, din, dil ve mezhep ayrımı yapmaksızın, tam demokratik, hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı, adil ve fırsat eşitliğinin olduğu bir Türkiye hedefliyor. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasakların olmadığı, evrensel hukuk ve adaletin hakim olduğu bir Türkiye hedefliyor. Beton, israf ve yolsuzluk değil, Üretim, İstihdam Ve İhracat’a dayalı ekonomisi olan bir Türkiye hedefliyor. Bilişim, yazılım, inovasyon ve yapay zekada lider bir Türkiye hedefliyor. Beyin göçünü tersine çevirmiş; gençlerin ve bütün toplumun mutlu olduğu, gelir dağılımı adaletinin sağlandığı, güçlendirilmiş parlamenter sistemle  yönetilen, muasır medeniyet düzeyine çıkmış bir Türkiye, hedefliyor. Uzun yıllardır Türkiye’yi tek başına yönetmekte olan mevcut iktidarın, ülkeyi getirdiği nokt; herkesin malumudur.  Adalet ve hukuk sistemine güven tamamen ortadan kalkmıştır. Yolsuzluk ve haksızlık ayyuka çıkmıştır. Ekonomi ise tamamen içinden çıkılmaz bir hale gelmiş, ekonomi yönetimi yaz-boz tahtasına dönüştürülmüş, istikrarsızlık ve adam kayırmacılık kontrolden çıkmıştır. Fırsat eşitliği ortadan kalkmış ve ehliyeti olmayan liyakatsiz insanlar sırf “Bizden Olsun” mantığıyla kritik görevlere getirilmiştir. Mutfağa ateş düşmüş, insanlar geçimlerini sağlayamaz hale gelmiştir. Bunun sorumluluğunu üstlenmek yerine, insanlar azarlarla karşı karşıya kalmıştır. Her meslek, kendi içinde kaoslar yaşamaktadır. İnsanlar sindirilmiş, özellikle tarafsız ve halkın sesi olması gereken medya, hiçbir dönemde olmadığı kadar yıpratılarak angaje olmuş ve itibarsızlaştırılmıştır. Türlü türlü haksızlıklara uğrasa da, değerlerinden asla taviz vermeyen muhafazakâr kesim, bu hükümet zamanında güven erozyonuna uğrayarak, maatteessüf itibarsız bir çıkmaza girmiştir.” dedi.

 

Başkan Dr. Ahmet Ercan Uçkan, Malesef Malatya AKP Vekilleri Hızlı Tren Yalanı Gibi Hergün Hızlı Yalan Üretiyorlar

AK Parti iktidarlarına sonsuz destek vermesine rağmen, Malatya’nın hizmet anlamında karşılık alamadığını ileri süren Uçkan; “Malatya her dönem iktidara destek veren bir kent olmuştur. Peki, kurulduğu günden beri en güçlü desteği verdiği AK Parti’den, arzu ettiği hizmetleri alabilmiş midir? Elbette ki, hizmetler almıştır. Ancak, bu kadar uzun süreli tek başına iktidara destek vermiş ve her seçimde desteğiyle ilk 3 ‘e girmiş bir kent olan Malatya, almış olduğu hizmette aynı sıralamaya girememiştir. Bakın, mevcut iktidarın en iddialı olduğu konu Ulaştırma hizmetleridir.Bir bakın Malatya’ya Bu iktidar göreve geldiğinde, bu kentin en önemli sorunlarından biri trafik keşmekeşi, bir diğeri ise istihdam sorunuydu. Sizlere soruyorum hangisinde bir düzelme ve memnuniyet söz konusu oldu? 2023’e doğru ilerliyoruz, Çevreyolu olmayan bölgedeki bir il Malatya. Kuzey ve Güney Çevre yolları tamamlanamamış bir il Malatya. Defalarca söz verildiği halde, Yüksek Hızlı Trene kavuşamamış bir il Malatya. Yıllar önce yapılan otobüs terminaliyle gurur duyulan bu kent,  çevresindeki tüm iller yeni hava limanlarına kavuşmuşken,  sanki lütfedilerek biraz genişletilmiş terminaliyle, sözde havayolu hizmeti almaktadır. Beyler Deresi’ne bir viyadük yapılmış ki; evlere şenlik. Resmen UTANÇ Viyadüğü… Türkiye’nin hiçbir noktasında böyle bir viyadük göremezsiniz. Her geçişte insanımızın eli yüreğinde “Ya yıkılırsa” diye korkuyor. İlimizde istihdam sorunu her geçen gün büyümekte, asayiş sorunu ise tehlike sinyalleri vermektedir. Ülkeyi yönetenler tasarruftan bahsediyor ama Malatya’yı yönetenler sanki ayrı partilerden seçilmiş gibi absürt projeler yapıyor, diğeri ise gelip onu yıkarak sözde yenisini yapıyor.  Yollar ve kaldırımlar anlamsız şekilde defalarca sökülüp yeniden yapılıyor. Trafik, yaz-boz sistemiyle yönetiliyor. Sizlere soruyorum yazık değil mi bu millete.. Milletin parasını, sanki kendi paralarıymış gibi hoyratça ve sorumsuzca harcıyorlar. Yıllardır Malatya’ya hizmet için seçilenler, güçlü iktidarın hizmetlerini bu kente getirmek yerine her dönem birbirleriyle kavga ederek, hem kentin zamanını çalıyor, hem de hak edilen hizmeti getirememiş oluyorlar.

 

Değerli arkadaşlar,  Malatya’mız kültürü, doğası, insanı, yetiştirdiği önemli devlet adamı ve sanatçıları, yeraltı ve yer üstü zenginlikleriyle Türkiye’nin en önemli kentidir. Biz Gelecek Partisi olarak, Malatya’yı Cazibe Merkezi – Marka Şehir yapmayı hedefliyoruz. Bu kenti iyi tanıyor, bu kentin hedeflerine nasıl kavuşacağını biliyoruz.” 


Başkan Dr. Ahmet Ercan Uçkan,  Temennimiz hak ettiği hizmetlere kavuşmuş bir Malatya’da, hep birlikte mutlu bir şekilde yaşamaktır. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkanı, Uçkan,, Ülke, Yönetimi, Yaz, Boz, Tahtasına, Döndü,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı