Haber Detayı
30 Ağustos 2020 - Pazar 15:13 Bu haber 5185 kez okundu
 
Başkan Şerif Aykız 30 Ağustos Bir Milletin Varoluş Zaferidir
( MATEK - DER ) Malatya Tekstil ve Konfeksiyoncular Derneği Başkanı Şerif Aykız , 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.
Gündem Haberi


( MATEK - DER ) Başkanı Şerif Aykız , 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.


“Kurtuluş Savaşı’nın başarı noktası olan, birlik ve dayanışma içinde gösterilen çabaları hedefine ulaştıran 30 Ağustos Zaferi, ulusumuzun fedakârlığının, kararlılığının ve vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir” diyen Başkan Aykız mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

 Malatya Tekstil ve Konfeksiyoncular Derneği Başkanı Şerif Aykız ,“Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimiz, gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile verdiği muhteşem bir mücadele ile büyük zaferi kazanmış ve bize bu mukaddes vatanı emanet etmiştir. Bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara, rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. Bize düşende bu şanlı ecdadın torunları olarak şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bozüyüklü hemşehrilerimin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Şerif, Aykız, , 30, Ağustos, Bir, Milletin, Varoluş, Zaferidir,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı