Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 11:47 Bu haber 1251 kez okundu
 
Başkan Sait Aybak'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı
Evkur Yeni Malatyaspor As Başkanı , Adıyamanlılar Vakfı ve Battalbey Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Sait Aybak 18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümü ve Şehitler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Gündem Haberi


 İş Adamı Sait Aybak   18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümü ve Şehitler Günü nedeniyle Yayınladığı Mesajında:

 

Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır. Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un “Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın!” dizelerinde de belirttiği gibi, tarihe sığmayacak kadar büyük ve anlamlı bu zafer bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhu ile verilen onurlu bir mücadelenin sonucudur.


Herkesin yılgınlığa kapıldığı, gözünün korktuğu olaylar karşısında Türk halkı her zaman kararlı ve dik durmuştur. 


Dün olduğu gibi bugün de en güç koşullar altında Türkiye'nin geleceğini aydınlatmak, Vatan topraklarını korumak ve savunmak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar Türk halkının gönlünde yaşamaya devam edecektir.


Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehit ve ebediyete göçmüş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yaşayan gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Sait, Aybak'ın, 18, Mart, Çanakkale, Zaferi, Mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı