Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 10:25 Bu haber 1276 kez okundu
 
Başkan Polat Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle Anıyorum
Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.
Gündem Haberi


Başkan Mehmet Polat'ın Yayınladığı Mesaj Şöyle ;

Bugün İnsanlık Tarihinin Görmediği Bir Zaferin , 18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. Yıl Dönümü. Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır. 

 

Tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan, eşsiz bir zaferin yanında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir komutan ve lideri ortaya çıkarmıştır. Yine bu savaşlarda gösterilen azim ve irade, milletimizin kendine olan güvenini artırmış, bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş, Kurtuluş Savaşının kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasının yolunu açmıştır. 

 

Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak temel sorumluluğumuzdur. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi, temel ilke ve nitelikleriyle geleceğe, dünya milletleri arasında hak ettiği konuma taşımak için mücadele verirken, bizi millet yapan yüksek değerleri canlı tutmalı, daima yüceltmeliyiz. 

 

Her zaman gönlümüzde yaşayacak aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürkün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır. 

 

Bu duygularla, Çanakkale Zaferinin yıldönümünü kutluyor; bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Polat, Şehitlerimizi, Rahmet, ve, Minnetle, Anıyorum,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı