Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 16:12 Bu haber 1132 kez okundu
 
Başkan Melik Hüseyin Demirbay'ın Kurban Bayram Mesajı
Malatya Adıyamanlılar Dernek Başkanı Melik Hüseyin Demirbay , Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Gündem Haberi


Malatya Adıyamanlılar Dernek Başkanı Melik Hüseyin Demirbay'ın Yayınladığı Mesaj Şöyle ; 

 

Başkan Melik Hüseyin Demirbay, Kurban Bayramı’nın ruhunda Hakka yakınlık ve halka fedakârlıkta bulunma anlayışının olduğunu kaydetti.

 

Malatya Adıyamanlılar Dernek Başkanı Melik Hüseyin Demirbay, Kurban Bayramı’nın Hz. İbrahim’in sadakatini ve Hz. İsmail’in teslimiyetini hatırlattığını kaydettiği mesajında, “Bayramlar; sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı günlerdir. Bayramlaşmak barışmak, kucaklaşmak ve yardımlaşmaktır. Bayramlar, paylaştıkça anlam kazanır. Bayramlarda dargınlıklar, küskünlükler unutulup bütün olumsuzluklar bir tarafa bırakılır. Kurban Bayramı da Allah’a adanan ve Allah adına kesilen kurbanların ihtiyaç sahipleri ile paylaşıldığı, kardeşlik örneklerinin en güzelinin yaşandığı kutlu bir zaman dilimidir.

 

Bayramın, bilhassa İslam coğrafyasında, acı içinde, umutsuzluk içinde, gözyaşları içinde yaşamak durumunda olan kardeş halkların yaralarına merhem olmasını Allahtan temenni ediyorum.
 
 
Bayramlar, toplumsal barış için, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimiz için mükemmel bir vesile, eşsiz bir fırsattır.
 
 
Ben bu bayram vesilesiyle, ülkemizdeki insanımızın, kardeşlik ve dayanışma duygularıyla, birbiriyle kucaklaşacağına inanıyorum...
 
Başkan Melik Hüseyin Demirbay Kurban Bayramı vesilesiyle bizleri biz yapan, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakıp ayrışmak yerine kucaklaşmamızı, birlik olmamızı sağlayan o güzel duyguların tüm yüreklere hakim olması temenni ediyorum. Tüm Malatya'lı Hemşerilerimizin ve İslam Aleminin Kurban Bayramını kutlarken, sevdikleri ile birlikte sağlık ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Melik, Hüseyin, Demirbay'ın, Kurban, Bayram, Mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı