Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 16:53 Bu haber 1291 kez okundu
 
Başkan Mehmet Polat'tan Regaip Kandili Mesajı
Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Üç Aylar ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Gündem Haberi


Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat'tan Üç Aylar ve Regaip Kandili Mesajı

Başkan Mehmet Polat  yayınladığı mesajında; "Üç aylar Regaib Kandiliyle başlayan, bin aydan hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşan kandiller zincirini içinde barındıran, Ramazan Bayramıyla da maddi ve manevi alanda Bayrama dönüşen manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır.

 

Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat mesajının devamında; "Müslümanlar için tövbe etmenin, manevi arınma ve kendini yenilemenin müjdecisi olan Regaip kandilinde kendimizi sorgulamaya ve dinin manevi ikliminde gönül huzuru, istikamet ve öz güven kazanmaya, ihtiraslarımızı dizginleyip menfaat ve çekişmelerden uzak kalmaya ihtiyacımız daha da artmaktadır. İştirak edeceğimiz bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, Yüce Dinimizin bizden istediği, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz.

 

Başkan Polat ; Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimizin , Ülkemizin ve İslam Aleminin Üç Aylarını ve Regaip kandilini tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice Üç Aylara ve kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenabı Allahtan niyaz ediyorum" 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Mehmet, Polat'tan, Regaip, Kandili, Mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı