Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 15:51
 
Başkan Kamil Göksu'nun 19 Mayıs Gençlik Bayramı Mesajı
MASTÖB ve MAFED Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Göksu ,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100 Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Gündem Haberi


Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği  Ankara Şube Başkanı Kamil Göksu Yayınladığı Mesajında ;

Türk ulusunun yokluk ve yorgunluk içinde bulunduğu bir dönemde "Ya istiklal, ya ölüm' anlayışıyla hareket ederek Dünyanın güçlü ordularına karşı bağımsızlığını kazanan Türk ulusunun tarihinde çok anlamlı günler vardır. Ama 100 Yıl önce 19 Mayıs 1919 tarihi bütün bunların başlangıcıdır.

 

19 Mayıs 1919 denildiğinde aklımıza, top, silah, savaş gemileri, uçaklar, tanklar, yüz binlerce asker ve ordu gelmez. 19 Mayıs 1919 bir ruhtur, bir inançtır, kararlılıktır, bağımsızlıktır ve Türk ulusunun sesinin yükseldiği gündür. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bu günü, ülkenin geleceği olan gençlere, vatanı onlara emanet ederek bayram olarak armağan etmiştir. 

 

Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın 100 Yıl önce  19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla başlayıp, Cumhuriyetin ilanıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesinin bu gün 100. Yıldönümünü kutlamaktayız.

 

Tüm milletimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Kamil, Göksu'nun, 19, Mayıs, Gençlik, Bayramı, Mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı