Haber Detayı
06 Ekim 2021 - Çarşamba 18:31 Bu haber 2198 kez okundu
 
Başkan Gürkan Ankara'da Milli Eğitim Bakanı İle Görüştü
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Malatya’da YİKOB kapsamında Yık-Yap olarak düşünülen, yığma bina olarak yapılmış ve deprem riski altında bulunan 23 okulun yıkılarak dönüştürüleceğini söyledi.
Gündem Haberi


MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZER’DEN MALATYA’YA OKUL MÜJDELERİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

Milli Eğitim Bakanlığının Malatya'da Yapacağı Çalışmalar ; 

M.Ali Aydınlar Anadolu Lisesi'nin Fen Lisesine dönüştürülmesi
Özel Eğitim Kampüsü
23 okulun yıkılarak dönüştürülmesi
Bilim Sanat Merkezi
Rehberlik Araştırma Merkezi

 

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya giden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile bir araya geldi. Bakan Özer ile yapılan görüşmeye AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci de katıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Malatya’da yapmış olduğu yatırımların istişare edildiği görüşmede, Bakan Özer Malatya için müjdeli haberler de verdi. Bakan Özer, Malatya’da Özel Eğitim Kampüsü’nün yapılacağını, 700 öğrencisi bulunan Bilim Sanat Merkezine ilave bir Bilim Sanat Merkezi daha yapılacağını, ayrıca Rehberlik Araştırma Merkezi’nin de yapılacağını müjdeledi.

 

Bakan Özer, Mehmet Ali Aydınlar Lisesi’nin de Fen Lisesi’ne dönüştürüleceğini ifade ederek, “Malatya’da YİKOB kapsamında Yık-Yap olarak düşünülen, yığma bina olarak yapılmış ve deprem riski altında bulunan 23 okulun yıkılarak dönüştürüleceğini söyledi.

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Milli Eğitim Bakanı ile yapılan görüşmeyi değerlendiren bir açıklamada bulunarak, “Devletimiz Malatya’da birçok yatırıma imza atıp destek veriyor. Pandemi dolayısıyla eğitim ve öğretimin aksamaması için okulların kapalı olduğu dönemde bizler de Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak yerelde Milli Eğitim İl Müdürlüğümüzle ortak çalışmalar yaptık. Bu çalışmaların yanı sıra hem Bakanlığımız tarafından hem de Büyükşehir Belediyemiz tarafından birçok okul yatırımı gerçekleştirildi. Bu yatırımlara yenilerini eklemek için göreve gelen Sayın Bakanımızla istişarelerde bulunduk. Sayın Milli Eğitim Bakanımız da Malatya için müjdeler verdi. Şehrimize yapılan yatırımlardan dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Milli Eğitim Bakanımıza ve destek veren Malatya milletvekillerimize şahsım ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Gürkan, Ankara'da, Milli, Eğitim, Bakanı, İle, Görüştü,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı