Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 09:40 Bu haber 1319 kez okundu
 
Başkan Güder, Fakirimize Sahip Çıkmamız Gerekiyor
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Belediye olarak, fakirimize sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.
Eğitim Haberi


BAŞKAN GÜDER, “BELEDİYE OLARAK, FAKİRİMİZE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediyesi Hayır Çarşısı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Güder, Hayır Çarşısı’nda ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının karşılandığını belirterek, “Belediye olarak, fakirimize sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

 

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediyesi Hayır Çarşısı’nda incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için Hayır Çarşısı’nın önemine dikkat çeken Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediye Başkanı olduğu dönemde Hayır Çarşısı’nı kuran Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ederek, “Belediye olarak, fakirimize sahip çıkmamız gerekiyor. İnsanlar arasındaki maddi, manevi akışı sağlamamız gerekiyor. Özellikle maddi anlamda Battalgazi bölgemizde bulunan fakir insanımıza sahip çıkmak adına, bu Hayır Çarşısı kurulmuş oldu. Belediyemiz ve buradaki arkadaşlarımız tarafından ihtiyaç sahipleri belirlenmekte ve ihtiyaç sahiplerine kartlar verilerek burada ihtiyaç sahibi olan insanların gerek de gıda ihtiyaçlarını karşılama, gerek temizlik maddeleri olsun, gerek giyim eşyaları olsun, ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışını burada yerleştirme adına olsun, uygulama adına olsun, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Buradaki giderleri karşılama adına gerek belediyemiz olsun, gerek bağış yapan vatandaşlarımız olsun, onlarla beraber ihtiyaçları temin etme yoluna gidiyoruz. İnşallah fakirimizin, garibimizin, gurabamızın azaldığı bir dünya, bir Malatya ve bir Battalgazi olmasını özellikle bu Ramazan’da diliyorum. Biz hep beraber Battalgazi olarak, Malatya olarak, Türkiye olarak, sosyal barışı ve insanlar arasındaki denge farkını ortadan kaldırırsak, inanıyoruz ki daha güzel ve mutlu bir ortam insanlarımız için sağlamış olacağız” dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Güder,, Fakirimize, Sahip, Çıkmamız, Gerekiyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı