Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 12:22
 
Başkan Gevrek ; Özal ve Hamido'yu Rahmetle Anıyoruz
MASTÖB Genel Başkanı ve Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek , Özal ve Hamido'nun Ölüm yıidönümleri nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Gündem Haberi


Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Genel Başkanı ve Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek , 8.Cumhurbaşkanı  Turgut Özal’ın 25. Ölüm yıl dönümü ve Eski Milletvekili ve Eski Malatya Belediye Başkanı                 ( HAMİDO ) Hamit Fendoğlu’nun 40. ölüm yıl dönümleri nedeniyle bir  mesaj  yayınladı.

 

BAŞKAN ADİL GEVREK’İN TURGUT ÖZAL ‘IN 24. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Türkiye’nin 8.Cumhurbaşkanıve Başbakanı Turgut Özal’ın vefatının 25’nci yıl dönümünde rahmet ve minnet ile andıklarını yaptığı açıklamada belirten Başkan Adil Gevrek ;, “Turgut Özal, devletin tüm kademelerinde Bürokrat, Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı yaparak ,  o günlerde rüyasını ve hayalini gördüğü Türkiye’nin oluşması için Ekonomik , Sosyal ve Kültürel alanda  tarihi adımlar atıp farklı alanlarda atılımlar yapmıştır. Türkiye’nin kalkınması için sürekli üstün bir gayretin içinde olmuş, bilge ve seçkin  kişiliğiyle; Milletimizin, Türk ve İslam Dünyasının  ayrıca tüm  Dünya’nın takdirini kazanmıştır istisna liderlerden biri olmuştur.

 

8. Cumhurbaşkanı, hemşerimiz merhum Turgut Özal’ı ölümünün 25. yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyor, milletimize bir kez daha başsağlığı diliyorum”

 

BAŞKAN ADİL GEVREK’İN HAMİDO’NUN  40. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Başkan Adil Gevrek , , posta ile gönderilen paketi evinde açarken bombanın patlaması üzerine, gelini ve 2 torunu ile birlikte hayatını kaybeden Malatya eski belediye başkanı Hamid Fendoğlu (Hamido) için de baş sağlığı dileyerek , Türkiye o dönem Türk Siyasetinde görülmemiş Babacan bir kişiliğe sahip olan Malatya’nın Yiğit evladını kaybetmişti.

 

“Malatya'da 17 Nisan 1978 tarihinde meydana gelen olayda, eski milletvekili ve o dönemde Adalet Partisi, Milli Selamet Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin ortak desteği ile seçilen Bağımsız Belediye Başkanımız Hamid Fendoğlu, Ankara'dan kendi adına gönderilen paketi evinde açarken bombanın patlaması üzerine, gelini ve 2 torunu ile birlikte şehit edilmişti.

 

40 yıl önce katledilen değerli belediye başkanlarımızdan rahmetli Hamit Fendoğlu, Malatya'ya hizmet etme aşkı ile çalışan, Malatya'mızın yetiştirdiği örnek şahsiyetlerden biriydi. Bu vesile ile Şehit Belediye Başkanı ve Milletvekilimiz Hamido’ya Allah’dan Rahmet , Ailesi ve Sevenlerine  Sabırlar diliyorum. Malatya’mızın ve Ülkemizin tekrar başı sağ olsun 

Kaynak: (Malatya Haber Ajans) - Haber Merkezi Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Gevrek, ;, Özal, ve, Hamido'yu, Rahmetle, Anıyoruz,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı