Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 13:56 Bu haber 1669 kez okundu
 
Başkan Erdoğan'ın AK Parti'de Değişim Planı Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Kongre sürecine yayılmış olan uzun vadeli bir yenileşme" süreci başlayacak.
Siyaset Haberi


Gazeteci Abdulkadir Selvi, bugün kaleme aldığı yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın parti yönetimi ve başkanlık sistemine ilişkin köklü değişiklikler yapmayacağını ancak "Kongre sürecine yayılmış olan uzun vadeli bir yenileşme" sürecinin başlayacağını yazdı.

 

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde kaybedilen büyükşehirlerin ardından “değişim” beklenen AK Parti’de gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çevrildi. Kabine revizyonu için çeşitli tarihler ortaya atılsa da henüz harekete geçilmiş değil. AK Parti içinden kulis bilgileri paylaşan Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı "yakından tanıyan" kişilerle yaptığı görüşmeler sonrası "Radikal değişiklikler beklemiyorum. Ama bazı değişiklikler olacağı kesin." izlenimini taşıdığını yazdı.

 

Selvi "Yakın çevredeki beklenti, Erdoğan’ın küçük düzenlemelerle yetineceği yönünde. Kongre sürecini başlatarak hem parti bütünlüğünü korumayı hedefliyor, hem de partideki değişimi doğal süreci içinde gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu AK Parti yönetiminde bir değişiklik olmayacağı anlamına gelmiyor. Kongre sürecine yayılmış olan uzun vadeli bir yenileşme olacak." ifadelerini kullandı.

 

Olası kabine revizyonunda, durumu en çok merak edilen ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı da olan Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak. Selvi bu konuya da ilişkin "Erdoğan seçimlerin hemen ardından yapılan MYK toplantısında ekonomi yönetiminin başarılı olduğunu söylemişti. Şu ana kadar ekonomi yönetiminde değişiklik olacağı sinyalini vermedi." değerlendirmesinde bulundu. 

https://www.yeniakit.com.tr/haber/ak-partide-degisim-plani-belli-oldu-895923.html

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Erdoğan'ın, AK, Parti'de, Değişim, Planı, Belli, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı