Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 19:32 Bu haber 1445 kez okundu
 
Başkan Erdoğan Daha Önce Defalarca Teşkilatları Uyardı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler öncesi ve sonrası ve 31 Seçimleri Öncesinde defalarca AK Parti'li Milletvekillerini , Belediye Başkanlarını , AK Parti İl Başkanlarını ve Teşkilatlarını AK Parti ben değil, biz partisidir. Gönül yapmak yerine gönül kıran da yanlış yerde olduğunu aynen bilmelidir diye uyarmıştı.
Siyaset Haberi


31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti özellikle elinde bulundurduğu İstanbul , Ankara ve Antalya gibi büyük İlleri kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. 

 

Oysaki Milletin Adamı Başkan Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimleri sonrası AK Parti'li  Milletvekillerini , Belediye Başkanlarını , AK Parti İl Başkanlarını ve Teşkilatlarını defalarca uyarmıştı. 

 

24 Haziran Seçimlerinden sonra , 31 Mart Yerel Seçimlerinden Önce Defalarca AK Parti'li İl Başkanlarını , Belediye Başkanlarını , Teşkilatları ve Milletvekillerini uyaran Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın ne kadar haklı olduğu 31 Mart Pazar Akşamı Belli Oldu.  AK Parti  Kurulduğu günden beri elinde bulundurduğu İstanbul ve Ankara'yı CHP'ye kaybetmenin hezimetini yaşadı.  

 

İşte Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Seçimler öncesi ve sonrası söyledikleri ; 

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  AK Parti ben değil, biz partisidir. Gönül yapmak yerine gönül kıran da yanlış yerde olduğunu aynen bilmelidir. Siyaset gönül, gönüllülük işidir. Üzerinde en fak şaibe olan kişiler ikaz beklemeden bu kapıdan çıkmalıdır. Teşkilat ve adaylar kendini gözden geçirmeli. Ölçümüz, 'Acaba millet bana ne diyor?' olmalıdır."

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  "Yolunu şaşıranları ya ıslah ya tasfiye edeceğiz. Her kim ki 'ben aday gösterilmedim' diyerek partimize sırtını dönüyor hatta gidip kendine başka mecralar arıyorsa o kişi zaten hiçbir zaman AK Parti'li olamamıştır diyerek teşkilatları uyardı..   

"AK PARTİ BEN DEĞİL, BİZ PARTİSİDİR"

"Türkiye'yi eski karanlık günlerine göndermek isteyenler, kendi karanlıklarında kaybolup gideceklerdir. Kaybettikleri mevzileri tekrar kazanmak için yeni senaryolar hazırlamak için gayretleri olmayanlar eski usül yöntemleri ortaya koyuyorlar. Yolunu şaşıranları ya ıslah ya tasfiye edeceğiz. Kazanmadık gönül bırakmayacağız. Gece gündüz çalışacağız. Eksiklerimizi tamamlayacağız. Çok yatırım yapacağız. Bir göreve çok kişi talip olur, bir kişi sonunda üstlenir. Tüm adaylarımız da onun yanında saf tutar. Kendi adaymış gibi çalışır. Kim ki ben aday olmadım diyerek çalışmıyrsa, o kişi zaten hiçbir zaman AK Partili olamamış demektir. Aynı şekilde şuradan neden aday olamadım, buradan aday oldum diyorsa önce nefsini bir hizaya çeksin. Biz bir davayız, teşkilatız. İstişareler yapılır, sen şurada adaysın denilince eyvallah deyip çalışmaya başlanır. Aday olunca her şey güzel de aday olmayınca neden bozuluyorsun? AK Parti ben değil, biz partisidir. Bireysel olarak yanlışa düşmeniz size aittir, ancak AK Parti neferi olarak böyle bir lüksünüz yoktur. Gönül yapmak yerine gönül kıran da yanlış yerde olduğunu aynen bilmelidir. Siyaset gönül, gönüllülük işidir. Üzerinde en fak şaibe olan kişiler ikaz beklemeden bu kapıdan çıkmalıdır. Teşkilat ve adaylar kendini gözden geçirmeli. Ölçümüz, 'Acaba millet bana ne diyor?' olmalıdır."

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran Seçimlerinden Sonrada Özellikle  AK Parti İl Başkanlarını ve Teşiklatları Uyarmıştı.

24 Haziran seçimlerinin sonuçlarını iyi okunması gerektiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Değerli arkadaşlar, bu seçimlerden sonra bana gelen raporlara baktığımda bazı eleştiriler var ki bunlar çok önemli. Vatandaşlar tevazu arıyor. Bizi yücelten tevazumuz olmuştur. Ciddi puan kaybımızı kendi nefsimize soracağız. Vatandaşlar Belediye Başkanı gelip benim bir çayımı içmedikten sonra ben bu belediye başkanını ne yapayım diyor. Seçimden seçimemi belediye başkanı beni ziyaret edecek. Yada kendi tanıdıkları bildikleri ofisleri ziyaret edip gidecekler ” ifadesini kullandı.

 

Erdoğan bu seçimlerden sonra kendisine  gelen raporlarda bazı eleştirilerin olduğunu ve bunların çok önemli olduğunu söyleyerek “  Vatandaşa tepeden bakıyorsak kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değildir” dedi.

Erdoğan şunları söyledi “Bu seçimlerden sonra bana gelen raporlara baktığımda bazı eleştiriler var ki bunlar çok önemli. Vatandaşlar tevazu arıyor. Bizi yücelten tevazuumuz olmuştur. Ciddi puan kaybımızı kendi nefsimize soracağız. Vatandaşlar Belediye Başkanı gelip benim bir çayımı içmedikten sonra ben bu belediye başkanını ne yapayım diyor. Seçimden seçime mi belediye başkanı yada milletvekili beni ziyaret edecek diyorlar. Çok iyi hizmetler yapmış olabiliriz ama bu hizmetler yeterli değildir yeterli olan gönüllere girmektir. Vatandaşa tepeden bakıyorsak kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değildir. Bir oy verir iki oy verir sonra kenara koyar. 24 Haziran’ın fotoğrafını çok iyi çekmeliyiz. Kongre sonrası yerel seçim startını vereceğiz. Aday belirlerken kaşına gözüne değil, halka uyumuna bakacağız. Yerel yönetim bu seçimlere benzemez.

 

Yönettiği şehrin halkı ile beraber olmayan bir belediye başkanı bir eliyle yapıp diğer eliyle yıkan kişidir. Görevinin sonunda enkaz bırakır. Aslında biz dünden daha güçlüyüz ama bu gücümüzü tevazu ile güçlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Erdoğan, Daha, Önce, Defalarca, Teşkilatları, Uyardı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı