Haber Detayı
03 Mart 2019 - Pazar 19:58 Bu haber 1654 kez okundu
 
Başkan Adayı İsa Özkan'ın 3 Aylar ve Kandil Mesajı
AK Parti Darende Belediye Başkan Adayı İsa Özkan , Üç Aylar ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Gündem Haberi


AK Parti Darende Belediye Başkan Adayı İsa Özkan'ın mübarek üç ayların başlangıcı ve 7 Mart Perşembe gecesi idrak edeceğimiz mübarek "Regaib Kandili” ve 8 Mart Cuma günü başlayacak Mübarek üç aylar münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak vatandaşların bu müstesna günlerini kutladı.

 

AK Parti Darende Belediye Başkan Adayı İsa Özkan mesajında şu görüşlere yer verdi; “Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan ve İslam alemi olarak müstesna günlerimiz mübarek üç aylar, Yüce Mevla’mızın rahmetinin sağanak sağanak yağdığı, rahmet ve bereket dolu müminlerin baharıdır. Üç aylar, her biri ilahî tecellilerle, ihsan ve ikramlarla dopdolu olan Regaip, Miraç, Berat ve Kadir geceleri ile süslenmiş maneviyat iklimidir. Mübarek Ramazan ayı ve Bayramı’yla doruk noktaya ulaşan manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır. Dini hayatımıza yeni bir heyecan, canlılık ve ivme kazandıran kandiller, gönül evlerimizi aydınlatan ışıklardır.

 

Üç aylar, kalplerimizi, ruhlarımızı dua ve ibadetlerle ferahlatmak, kulluk şuurumuzu tazelemek ve Cenab-ı Hakk’ın rızasını kazanmak için fırsatlarla dolu bir zaman dilimidir. Bugün dünyanın her yanında bulunan Müslümanlar olarak, bu kutlu üç aylar mevsimini büyük bir sevinç ve coşkuyla karşılamaktayız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşerilerimizin, milletimizin ve bütün Müslüman kardeşlerimizin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; bu kutlu zaman diliminin ülkemizin ve tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Adayı, İsa, Özkan'ın, 3, Aylar, ve, Kandil, Mesajı, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı