Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 18:32 Bu haber 1194 kez okundu
 
Balaban Buluşma Günü Etkinlikleri Dolu Dolu Geçti
66. Darende Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali kapsamında Balaban'da Düzenlenen Buluşma Günü Etkinlikleri Dolu Dolu Geçti.
Kültür-Sanat Haberi


BALABAN BULUŞMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ DOLU DOLU GEÇTİ
66. Darende Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali kapsamında Balaban Mahallesinde düzenlenen ve 11:30 da başlayan etkinlikler gece ilerleyen saatlere kadar sürdü.


MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal FENDOĞLU, Vali Ali KOLAT, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu PERİNÇEK, İlçe Kaymakamı Enver Hakan ZENGİNCE, Belediye Başkanı İsa ÖZKAN, Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaşımızın katıldığı programda özellikle Balaban’ın Kerpiç Yapıları ön plana çıktı.


Sosyal Tesislerde düzenlenen Anadolu’da Kerpiç Mimarinin Başkenti Balaban adlı panele İstanbul Üniversitesinden Prof. Dr. Kemal Kutgün EYÜPGİLLER, İstanbul Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Mehmet OCAKÇI ve Sanat Tarihçisi Levent İSKENDEROĞLU konuşmacı olarak katıldılar.


Akşam saatlerinde düzenlenen kültürel etkinlikler de ise yöresel sanatçılar sahne alarak vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattılar.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Balaban, Buluşma, Günü, Etkinlikleri, Dolu, Dolu, Geçti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı