Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 16:21
 
Avşar ; İmalatçı Sanayicilere Yeşil Pasaport Verilmeli
Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Bülent Avşar, imalatçı sanayicilere yeşil pasaport verilmesi önerisinde bulundu.
Siyaset Haberi


Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Bülent Avşar Konu İle İgili Açıklamalarda Şu Değerlendirmede Bulundu ;

Başkan Bülent Avşar Krizi atlatmanın yolu,üretim ve ihracat yapmaktan geçiyor. İhracat yapmak içinde,iş adamlarımızın vize probleminin olmaması gerekiyor.Buna rağmen iş adamlarımıza yeşil pasaport vermede imtina eden bürokrasimiz,4.derecedeki bir memura bile,yeşil pasaport verebilmektedir.

 

Son çıkan yasa ile; Son üç takvim yılı itibarıyla ihracatı; 1-10 milyon$ arasında olan,firma yöneticisi 1 kişiye, 2-10-25 milyon $ arasında olan firmalarda 2 kişiye, 3-25-50 milyon $ arasında olan firmalarda 3 kişiye, 4-50-100 milyon $ arasında olan firmalarda 4 kişiye 5-100 milyon $ üzeri olan firmalarda 5 kişiye yeşil pasaport verilebiliyor.

 

Ancak bu ciroya ulaşamayan,üretim yapan binlerce Kobi var.Ülkemiz sanayisi ,%99'u Kobi olan küçük ve orta ölçekli firmalardan oluşmaktadır.Bu yasa ile son 3 yılda,1 milyon $,yani 6.5 milyonTL ihracat yapacak bir firmanın,tek yetkilisine yeşil pasaport verme hakkı tanınıyor.

 

Oysa kurlardaki artış sebebiyle ,Kobi dediğimiz iş adamlarımızın bu ciroya ulaşmaları mümkün değildir. Ayrıca,dünyayı gezmesi gereken iş adamlarımız,vize problemi ile uğraşırken,Yeşil pasaport verilip,25 yıllık memuriyet hayatında hiç yurt dışına çıkmayan bir memur devletimiz tarafından desteklenmekte,sanayicilerimiz mağdur edilmektedir.

 

Bu sebeple,İhracat YAPMAYAN, yıllık 500.000 TL ciro yapan,İMALATÇI bir iş adamına,yeşil pasaport verilmelidir ki,o iş adamı,vize problemi olmaksızın,ülke ülke gezerek,ürününü tanıtıp ihracat yapabilsin,ülkemiz ihracat ile büyüsün.Bu sebeple Dışişleri bakanlığımız,İçişleri bakanlığımız ve Gümrük Ticaret bakanlığımızın Milliyetçi hareket partisi olarak bu talebimizi dikkate almalarını arz ediyoruz.  Kobilere yeşil pasaport verilsin,ülkemiz ekonomisi büyüsün...

 

Milliyetçi hareket partisi olarak yaptığımız bu çalışma ile işadamlarımızın, imaalatçı sanayicilerimizin her zaman yanında olduğumuz belirtmek isteriz dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Avşar, ;, İmalatçı, Sanayicilere, Yeşil, Pasaport, Verilmeli,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı