Haber Detayı
05 Ekim 2021 - Salı 12:34 Bu haber 3243 kez okundu
 
Aslntepe'den Yenikapı'ya Malatya Günleri Hazırlıkları Tamamlandı
( MAKON ) Malatya Konfederasyonu ve Tüm Konfederasyona Bağlı Federasyon Başkanları Bir Araya Gelerek , 21/24 Ekim Tarihleri Arasında Yenikapı'da Yapılacak İstanbul Malatya Günlerinin İstişaresi Yapıldı.
Kültür-Sanat Haberi


Birlik beraberlikte Türkiye'de örnek illerinden olan Malatya, 21 - 24 Ekim  Tarihleri Arasında  İstanbul  Yenikapı'da düzenlenecek  olan  Malatya Günleri İçin  İstanbul'da bulunan ve ( MAKON )  Malatya Konfederasyonu bağlı tüm Federasyonlarla bir araya gelerek istişarede bulundu.

İstanbul Malatya Günleri  Organizasyonu Komisyon  Üyeleri  ve  Genel Başkan Yardımcısı Cihan Akköse başkanlığında, Genel Başkan Adil Gevrek'inde katılımıyla  Malatya ilçe federasyon başkanlarınında hazır bulunduğu  toplantıda  kısa bir süre sonra yapılacak İstanbul Malatya günleri  ile tüm hazırlıkların tamamlandığı Yenikapı'nın  21 - 24 Ekim  Tarihlerine  hazır olduğu bilditildi.

 

Başkan Adil Gevrek " Gönlümüz isterki hepimiz burada olalım. Bütün Malatyalılar gelecek, Malatyalılar ev sahipliği yapacak. Kültürümüzü en iyi şekilde tanıtacağız ve farklı bir organizasyon yapacağız. Burada ve bundan sonrada Federasyon başkanlarımızla, dernek başkanlarımızla istişare edeceğiz. Sizin düşünceleriniz fikirleriniz bizim için önemli. Herkesin görüşüne fikrine ihtiyacımız var. Biz hiç bir sivil toplum örgütlerine ayrı gayri yapmadık. Konfederasyonumuz tüm Malatyalıları kaplıyor. Hangi siyasi parti, hangi düşünce olursa olsun oraya sahip çıkmalarını istiyoruz. Dünyadaki 3 milyon Malatyalıyı temsil edeceğiz. Malatya meselesiyle siyaseti kenara bırakacağız. " dedi. Konuşmasının devamında Madef'e çağrı yaparak " O arkadaşlar burada olsunlar, tecrübelerinden faydalanalım. Bazı yerlerin aranarak katılımların sağlanmaması söylevlerinin olduğuna inanmak istemiyorum. Bu Malatya tanıtım günleridir. Bu arkadaşların gelerek destek vereceklerine inanıyorum." dedi. Soru cevap kısmında sorulan soruya cevap veren başkan Adil Gevrek Madef'in daha önceki organizasyonda kendilerine bir dahaki organizasyona teklif vermeyeceklerini sözünü verdiklerini de hatırlatırken Malatya'da kimsenin katılmayacağı gibi bir algı oluşturulduğunu ancak bu algıyı yıkmak için herkesle konuşulduğunu Yenikapı Günlerine Malatya valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilçe belediyeleri ile sivil toplum kuruluşlarının katılacaklarına inandıklarınıu dile getirdi. 

 

Komisyon Başkanı Cihan Akköse 21-24 Ekim  tarihleri arasında İstanbul  Yenikapı'da  gerçekleştireceğimiz Malatya Günleri için Başta Malatya olmak üzere İ,stanbul ve Bölge illerdeki Malatya'lı kurum ve kuruluşları  kanaat önderlerini ziyaret edeceğiz.  Başkan Akköse önümüzdeki hafta tüm çalışmalarımızı bitirerek Komisyondaki görevli arkadaşlarımızla Malatya'ya gideceğiz  Malatya Valisi , Belediye Başkanları , Sivil Toplum Kuruluşları , Tüm Kurum ve Kuruluşları Ziyaret ederek yapılacak olan Malatya Günleri hakkında bilgi verip  davetiyelerimizi dağıtacağız dedi.

 

Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Aslntepe'den, Yenikapı'ya, Malatya, Günleri, Hazırlıkları, Tamamlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı