Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 14:25 Bu haber 1199 kez okundu
 
Arguvan'da 3 Büyüklüğünde 2 Deprem Meydana Geldi
Merkez üssü Arguvan ilçesi sınırları dahilinde olan 3 büyüklüğünde 2 deprem meydana geldi.
Gündem Haberi


Malatya’nın Arguvan ilçesi gece yarısı ve sabaha karşı olmak üzere iki kez sallandı. 3 şiddetinde kayıtlara geçen depremler sonucu can ve mal kaybı yaşanmazken, AFAD’a göre 4’ü Arguvan, 8’i de Hekimhan sınırlarında olmak üzere en küçüğü 1,1 en büyüğü de 3 büyüklüğünde 12 deprem oldu.

 

AFAD tarafından yapılan açıklamada Merkez üssü Arguvan ilçesi sınırları dahilinde olan 3 büyüklüğünde 2 deprem meydana geldiği kaydedildi.

 

Cuma günü gece yarısı ve sabaha doğru olmak üzere  merkez üssü Arguvan- Yayıklı ikinci depremin ise Arguvan- Hakverdi olan iki deprem meydana geldi. 

 

İlk deprem Cuma gecesi saat 00.02'de meydana geldi.  Merkez üssü Arguvan- Yayıklı olan  3 büyüklüğündeki ilk depremin, yer yüzeyinin 5 kilometre altında meydana geldiği  bildirildi.  

 

İkinci Depremin ise aynı günün sabahı Saat 03.10’da merkez üssü Arguvan- Hakverdi olan  3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu depreminde yaklaşık yerin 3,3 km. altında meydana geldiği açıklandı.

 

15 Ağustos Perşembe Saat 05.18 ,İle 16 Ağustos Cuma Saat 06.00’ya Kadar Olmak Üzere 4 Arguvan ve 8 Hekimhan Olan  en küçüğü 1,1 en büyüğü de 3 büyüklüğünde 12 Deprem Daha Meydana Geldi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Arguvan'da, 3, Büyüklüğünde, 2, Deprem, Meydana, Geldi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı