Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 18:15
 
Arapgir’i Hak Ettiği Yere El Birliği İle Taşımalıyız
Arapgir Sinikli Derneği Başkanı ve İYİ Parti İstanbul İl Yönetimi Kurulu Üyesi Cemal Uzun, Arapgir’in Tarihteki gerçek yerini alması için elimizden geleni yapmak için her türlü göreve hazırım dedi.
Siyaset Haberi


Arapgir’i Hak Ettiği Yere Taşımak İçin Hazırım

 

Arapgir Sinikli Derneği Başkanı ve İYİ Parti İstanbul İl Yönetimi Kurulu Üyesi Cemal Uzun, Arapgir’in Tarihteki gerçek yerini alması için elimizden geleni yapmak için her türlü göreve hazırım dedi.

 

Başkan Cemal Uzun , Arapgir Malatya’nın ve Bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biridir.   Arapgir M.Ö. 1200 yıllarında kurulduğunu kronolojik olarak Protohitler, Hititler, Persler, Romalılar, Bizanslılar, İslam Uygarlıkları, Anadolu Selçukluları, Anadolu Beylikleri ve Osmanlı dönemini idrak etmiş ve son olarak Türkiye kültürlerin etki alanına girmiştir.

 

Böyle zengin bir kültüre ve geçmişe sahip Arapgir’in bugün geldiği nokta pek iç açıcı bir mokta değildir..  Arapgir Böyle zengin bir kültüre sahip olmasının yanı sıra , Birçok Devlet adamı , Sanatçı , Siyasetçi ve Düşünür  yetiştirmiştir. Gel gelelim günümüzde özellikle Arapgir sahipsizlikten hak ettiği Tarihsel yerinde değildir.   Arapgir  Alt yapısı ve üst yapısı ile Malatya’nın Büyükşehir Olması ile beraber hak ettiği Değişim ve Dönüşümü gerçekleştirememiştir.  Arapgir Susuzlukla ve bir çok sorunla boğuşan  bir İlçe konumundadır.  Bizler her platformda ve ortamda Arapgir’in sorunlarını gündeme getirip çözüm üretilmesi noktasında elimizden geldiği kadar gayret gösteriyoruz….

Başkan Cemal Uzun, Arapgir’de şu an itibarıyla tıkanmış bir yönetim anlayışı mevcuttur. İlçe İstişare ve Ortak Akılla Yönetilmenin haricinde ben yaptım oldu anlayışı ile yönetilmektedir.  Gerek Arapgir’den  , gerek  Arapgir dışından gelen yoğun baskılar  yaklaşan 2019 Mart Yerel Seçimleri öncesi beni de cesaretlendirmiş olup  bazı İstişareler sonucunda Arapgir’lilerin feryadının ve İsyanının sesi olmak için Arapgir Belediye Başkanlığına İYİ Parti’den aday olmayı düşünüyorum… Tabi bur da benim için Arapgir Halkının bu kadar teveccüh göstermesi çok önemli ve gurur verici…

 

Daha Yaşanılır bir Arapgir için , Daha Modern bir Arapgir için , Tarihsel kıymeti olan bu Dünya mirası güzel İlçe için her zaman her türlü göreve hazırım diyen Başkan Cemal Uzun , Arapgir Belediye Başkan Adaylığı için İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener ile görüştükten sonra  karar vereceğini söyleyerek , Ben aday olsam da olmasam da Arapgir için elimden geleni yapacağım.. Başkan Cemal Uzun Hangi Parti Arapgir Belediye Başkan aday adayı olursa olsun önceliği Halka Hizmet , Arapgir’e hizmet olsun  dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Arapgir’i, Hak, Ettiği, Yere, El, Birliği, İle, Taşımalıyız,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı