Haber Detayı
24 Mart 2019 - Pazar 20:57 Bu haber 1439 kez okundu
 
Altunkaya, 7.000 Kişiye Yeşilyurt’ta İstihdam Sağlayacağız
BBP Yeşilyurt Belediye Başkanı Ercan Altunkaya , Çiftçilerimizin sulama suyu sorunlarından tutunda, Basın kompleksi, engelliler aklınıza gelen hemen hemen her konuda ekibimizle birlikte 5 yıllık projelerimiz ile Malatyalılara hizmet etme anlamında aday olduğumuzu belirtmek istiyorum.
Siyaset Haberi


( BBP) Büyük Birlik Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Ercan Altunkaya, Yeşilyurt ve Hekimhan  İlçe Başkanları , Belediye Meclisi  adayları ile birlikte Malatya’da görev yapan Yerel ve Ulusal Basın  temsilcileri ile kahvaltılı programda bir araya gelerek Yeşilyurt İlçesi için projelerini anlattı. 

 

Basın mensupları ile  kahvaltılı programında bir araya gelen BBP Yeşilyurt Belediye Başkanı Ercan Altunkaya programda ekibiyle beraber Yeşilyurt için hazırladıkları projelerini anlatı. Altunkaya adil olmayan bir seçim yarışı içerisindeyiz. Diğer iktidar partisi ve Mecliste gurubu olan siyasi partiler hazineden her türlü yardımı alırken bizlerin böyle bir şansı yok. Bizler kendi maddi imkanlarımız ile seçim kampanyamızı yürütüyoruz. Siz değerli Malatya basınınada ayrıca bize her zaman destek olduğunuz için şahsım ve arkadaşlarım adınada teşekkür ediyorum. Rahmetli Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun yolunda devam ediyoruz. Bizde onun gibi sade ve şeffaf bir anlayış ile seçim kampanyamızı yürütüyoruz. 25 Mart günü Şehit olan Genel Başkanımız Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu sizlerin vesilesi ile tekrar yad ediyor Mekanı Cennet Olsun diyoruz dedi.

Başkan Ercan Altunkaya “Yapacağımız bir birinden kıymetli projeler ile Yeşilyurt ilçesine hayat vereceğimizi belirtmek isterim. Sosyal , kültürel ve ekonomik projelerimiz ile birlikte yaklaşık 7.000 kişiye iş imkanı sağlayacağız. Bu iş imkanını gerek Belediye teşekkülleri , İş Adamları , Organize Sanayi Bölgesindeki Fabrika Sahipleri ve Yeşilyurt’lu çiftçilerimizle birlikte sağlayacağız.  Özellikle üretime yönelik projelerimizi hayata geçireceğiz.  Tarımsal ve Hayvansal ürünlerimizin üretimi için çiftçilerimizle istişare içerisinde olup onlara her türlü desteği vererek ürünlerini daha uygun ve yüksek kar payıyla pazarlamasını sağlayacağız. Asgari ücretten daha az geliri olan ailelerin iş bulmasında ve çocuklarının eğitiminde öncü olacağız ve her aileye Yeşilyurtkart çıkartıp bu kart hesabına burs ve yardım parası yatıracağız.  Özellikle çiftçilerimizi üretime yönelik destekleyip  ürünlerini pazarlama konusunda halk Pazarları ve marketleri kuracağız. Meyve diyarı olan Yeşilyurt’umuzun özellikle Dalbastı Kirazı , Kayısısı ve Üzümü için ARGE ve pazarlama birimleri oluşturup ürünlerin en iyi ve hijyenik ortamlarda korunmasını ve satışını sağlayacağız.  Kuracağımız soğuk hava depoları ile bu ürünlerin raf ömrünü uzatacağız. Ayrıca parklarımız içerisine gerek engellilerin daha çok faydalanması gerekse bebekli annelerin daha sağlıklı hizmet almaları için bebek odaları oluşturacağız. Yürüyüş ve spor alanlarından engelli kardeşlerimizin daha fazla faydalanmasını sağlayacağız. 

 

Çiftçilerimizin sulama suyu sorunlarından tutunda, Basın kompleksi, engelliler aklınıza gelen hemen hemen her konuda ekibimizle birlikte 5 yıllık projelerimiz ile Malatyalılara hizmet etme anlamında aday olduğumuzu belirtmek istiyorum. Tüm stk’lar, Esnaf Sanatkarlar Odası, Ticaret Odası ve emekli vatandaşlarımız ile muhtarlarımız ile ortak paydamız Malatya ve Yeşilyurt için çalışacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız ile uyumlu eş güdümlü bir çalışma içerisine gireceğiz. İfadelerini kullandı.

 

BBP Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Altunkaya,; Biz  31 Mart Yerel Seçimleri öncesi gece demeden, gündüz demeden ekibimizle birlikte çalışıp hem Yeşilyurt Belediye Başkanlığını alacağız, hem de Parti olarak oy oranımızı artıracağız. Bizler  belediye ile halkımız arasındaki bağı daha da güçlü bir hale getireceğiz. Şeffaf belediyecilik anlayışı ile kapımız her daim vatandaşımıza açık olacaktır. Seçimden sonra bize oy veren vermeyen tüm halkımıza aynı eşit mesafede yaklaşacağız dedi.

 

Seçim çalışmaları kapsamında mahalle ve  esnaf gezilerinde gördüğümüz ilgi ve alaka bizleri fazlasıyla mutlu etti ve sorumluluğumuzu arttırdı. Bizler bu milletin bu teveccühüne karşılık vermek için tüm gayretimizle gece gündüz demeden çalışacağız diyerek  programa katılan tüm medya mensuplarına teşekkür ederek 31 Mart Yerel Seçimlerinin Malatya’mıza ve Ülkemize Barış , Kardeşlik ve Huzur getirmesini diliyorum dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Altunkaya,, 7.000, Kişiye, Yeşilyurt’ta, İstihdam, Sağlayacağız,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı