Haber Detayı
24 Mart 2019 - Pazar 18:42 Bu haber 1287 kez okundu
 
Ali Ekinci ,Temel Atma Töreni Menfaat Şebekesinin Oyunudur
İYİ Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci , Battalgazi Devlet Hastanesi’nin temel atması bu kadar küçük olabilir mi? Fosseptik çukuru gibi temel atma yapmışlar. Ayrıca niye çalışma yok şimdi? Bu temel atma töreni bir aldatmadır.
Siyaset Haberi


Ekinci’den ‘temel atma töreni’ tepkisi

İYİ Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci ER TV’de Yerel Seçim 2019 programının konuğu oldu. Burada konuşan Ekinci, Koskoca Devlet Hastanesi’nin temel atması bu kadar küçük olabilir mi? Fosseptik çukuru gibi temel atma yapmışlar. Ayrıca niye çalışma yok şimdi? Bu temel atma töreni bir aldatmadır. AK Parti’nin icraatı bu değil. Bu Malatya’da insanları aldatan menfaat şebekesinin oyunudur. Seçmen Ali Ekinci’ye inandığı için ve Ali Ekinci Battalgazi’de önde olduğu için bu şekilde çakma bir temel atma töreni atıyorlar, diye ifade etti.

 

Kendilerini efendi seçmeni uşak yapmışlar diye ifade eden Ekinci, “İktidar partisinin il başkanı, kendisine yakışmayacak, iktidar partisine yakışmayacak, kabul edilmeyecek söylemlerde bulunması, vatandaşı aşağılaması, vatandaşa hakaret etmesi abesle iştigaldir. Ben şahsen bu hareketi kınıyorum. Bir gariban şikâyetini, meramın kime anlatır. Şikâyetini, meramını anlatan vatandaşa sen nasıl hakaret edersin. Seçime bu kadar kısa bir zaman kalmışken bu hırçınlığın sebebi bellidir” diye ifade etti.

 

Herkes bunların söylediğinin doğru olduğunu söylemek zorunda değildir, diyen Ekinci, “İstediğiniz zaman vatandaşa hakaret edin. Var mı böyle bir dünya? Kaç seferdir seçim çalışması yapan kadınlarımıza saldırıyorlar. Aşağıdan kaynar su döktüler kadınlarımızın üzerlerine. Ayrıca edep dışı söylemlerle farklı bir algı oluşturuyorlar. Çirkef bir siyaset güdüyorlar. Bu edepsizliğin sebebi bellidir. Çünkü artık korkuyorlar seçimi kaybedecekler diye” dedi.

 

Seçimin adaletsiz geçtiğini dile getiren Battalgazi Belediye Başkan adayı sözlerine şu şekilde devam etti:

 

“Merkezi alanlarda reklam yapacak hiçbir alan vermemelerine rağmen bizler de ücra köşelere birkaç tane afiş yaptırdık. Bu üç-beş tane afişe bile dayanamıyorlar. Hemen o afişlerimiz yırtılıyor. Bu şekilde bir siyaset tarzı olur mu? Tahrik siyaseti yapıp bizlerin de aynı şekilde hareket etmemizi istiyorlar. Tutturmuşlar Malatya’da sanki terör varmış gibi terör üzerinden oy almaya çalışıyorlar. Milleti kamplaştıran, milleti ötekileştiren, milleti tahrik eden bunlar değil mi? Malatya’da terör yok, bunların terörü vardır. Bizler mahalli idariler seçimine giriyoruz. Bizleri tahrik ederek siyaset yapmanın ne anlamı vardır. Bütün siyasi partilerin adayları vardır. AK Parti’nin adayı var. CHP’nin adayı var, HDP’nin adayı var. Sanki HDP’nin adayı yokmuş gibi iftira siyaseti yapıyorlar. Bu çamur atmanın anlamı açıktır. Çünkü artık kaybedeceklerini anladılar”

 

Devlet Hastanesi yine ertelenecektir, diye ifade eden Ekinci, “2014’te de gittik o bölgede miting yaptık. Tepkimizi koyduk. Kaç kere ihale iptal edildi. Seçime 10 gün kala nereden akıllarına geldi temel attılar? 2018 yılının 8. Ayında ihale tekrar iptal edilmiş. Göz boyamak için 40-50 tane partili arkadaş o bölgede temel atma töreni yapıyorlar. Ben gittim o bölgede incelemelerde bulundum. Koskoca Devlet Hastanesi’nin temel atması bu kadar küçük olabilir mi? Fosseptik çukuru gibi temel atma yapmışlar. Ayrıca niye çalışma yok şimdi? Bu temel atma töreni bir aldatmadır. AK Parti’nin icraatı bu değil. Bu Malatya’da insanları aldatan menfaat şebekesinin oyunudur. Seçmen Ali Ekinci’ye inandığı için ve Ali Ekinci Battalgazi’de önde olduğu için bu şekilde çakma bir temel atma töreni atıyorlar” diye ifade etti.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Ali, Ekinci, ,Temel, Atma, Töreni, Menfaat, Şebekesinin, Oyunudur,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı