Haber Detayı
06 Ekim 2018 - Cumartesi 17:18
 
AK Parti Belediye Başkan Adayları İçin Çok Gizli Çalışıyor
Yerel seçim hazırlıklarını hızlandıran AK Parti’de bir yandan belediye başkanlarıyla ilgili kamuoyu araştırmaları devam ederken, diğer yandan da mevcut başkanlardan hangileri için “devam” denileceğiyle ilgili ön araştırmalar yapılıyor.
Siyaset Haberi


AK Parti’de belediye başkan adaylarının belirlenme sürecine yönelik ön çalışmalarda kamuoyu araştırmaları, önemli yer tutacak. Genel Merkez, tüm il ve ilçelerde gerçekleştirilen kamuoyu araştırmalarının gerek mevcut başkanlar, gerekse aday adaylığını düşünen isimler tarafından speküle edilmemesi için de tedbir aldı. Anketler, yüz yüze görüşme yoluyla değil, telefonla seçilen denekler ile yapılmaya başlandı.

 

DEVAM EDECEK İSİMLER

Anketlerin yanı sıra yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı da sahaya giderek hem mevcut başkanların durumları, hem aday adayı olabilecek isimlere yönelik kamuoyunun destek ve beklentisini ölçüyor. Mevcut belediye başkanlarıyla ilgili durum tespitleri de, hem yerel yönetimler ve teşkilat başkanlıklarının görüşmeleri, hem de kamuoyu araştırmalarında çıkan beklenti ve beğeni durumu ile Genel Merkez’de tutulan “performans ölçümleri” birleştirilerek yapılacak. Teşkilat ve yerel yönetimler, adayların belirlenme sürecinde öncelikle, mevcut başkanlardan devam edecek olanların belirlenmesi gerektiği görüşünü taşıyor. Devam etmesi uygun olduğu düşünülen isimler, Başkan Erdoğan’a iletilecek. Bu başkanların, Kasım ayından itibaren yoğunlaşması beklenen aday belirleme süreçlerine dahil edilmeden, belediyede vatandaşların istek ve taleplerinin karşılanmasına dönük çalışmalarını sürdürmeleri şeklinde ortaya konması gerektiği belirtiliyor.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: AK, Parti, Belediye, Başkan, Adayları, İçin, Çok, Gizli, Çalışıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı