Haber Detayı
27 Nisan 2019 - Cumartesi 10:36 Bu haber 1505 kez okundu
 
Ağbaba, Malatya Belediyesi'nin Borcunu Halka Açıklayın
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 1 katrilyon 778 trilyon lira borç nasıl oldu? Hangi Belediye Başkanı Döneminde nerelere harcama yaptı? Bu hesabı Malatya'lılara çıkın açıklayın..
Siyaset Haberi


Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ; 3 Ayrı Belediye Başkanı 3 Ayrı Borç Açıklaması Hangisi Doğru Çıkıp Bu Millete Doğrusunu Açıklayın..

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,, Büyükşehir Belediyesi’nin borçları,  ile ilgili açıklamalarda bulundu..


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “1 katrilyon 778 trilyon lira borç nasıl oldu? Malatya’ya bu borçlarla hangi yatırımlar yapıldı? Bizde merak ediyoruz. Ayrıca yeni Belediye Başkanı Gürkan da bu borcu eleştiriyor. Sanki CHP belediyeyi yönettik, senin partinin belediyesi, bu borçları da merak ediyoruz. Meclis üyelerimiz bununla ilgili önerge verdiler. Bu bağışlar hangi vakıf, dernek, kurumlara yapıldı onları da incelemeye devam edeceğiz. Bu borçlarla sen çevreyolu mu yaptın? Malatya’daki trafiği mi çözdün? Alt geçit mi yaptın? Malatya’nın sulama suyu problemini mi çözdün? Ne yaptın Allah aşkına biz merak ediyoruz” dedi.

 

1 KATRİLYON 778 TRİLYON BORÇ NASIL OLDU?
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin borcuyla ilgili yapılan açıklamalara değinen Ağbaba, “Her başkan farklı bir rakam söylüyor. 15 Nisan 2019 tarihli birleşiminde mevcut borcun 1 milyar 778 milyon TL (1 katrilyon 778 trilyon lira) olduğu açıklandı. Önceki dönem belediye başkanı ise kendisinin 801 milyon borçla devir yaptığını söyledi. 9 Mayıs 2018’de yapılan meclis toplantısında Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 509 milyon borçlu olduğu açıklandı. 3 ayrı başkanın 3 ayrı borç açıklaması Malatya’nın kimlerle, nasıl yönetildiğinin göstergesidir” ifadelerini kullandı.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, farklı rakamlarla insanların kafalarının karıştırılmaya çalışıldığını iddia ederek, şunları söyledi:

1 katrilyon 778 trilyon lira borç nasıl oldu? Malatya’ya bu borçlarla hangi yatırımlar yapıldı? Biz de merak ediyoruz. Ayrıca yeni belediye başkanı Gürkan da bu borcu eleştiriyor. Sanki CHP belediyeyi yönettik, senin partinin belediyesi, bu borçları da merak ediyoruz. Meclis üyelerimiz bununla ilgili önerge verdiler. Bu bağışlar hangi vakıf, dernek, kurumlara yapıldı onları da incelemeye devam edeceğiz. Bu borçlarla sen çevreyolu mu yaptın? Malatya’daki trafiği mi çözdün? Alt geçit mi yaptın? Malatya’nın sulama suyu problemini mi çözdün? Ne yaptın Allah aşkına biz merak ediyoruz. Ayrıca, maalesef şirketlerde denetlenemiyor. Esenlik’teki durum nedir, nereye para vermişlerdir, ne yapmışlardır merak ediyoruz. Megsaş’ı, Motaş’ı, Kültür A.Ş’si de arkadaşlarımız tarafından mutlaka incelenip, takip edilecektir. Hep söylüyoruz; ‘belediyede yolsuzluk var’ diyoruz. Cevap veren yok. Buradan en fazla biz söylememize rağmen herhalde sesimizi çok duyuramıyoruz. Bir de biz söyleyince açıklama yapıyorlar. Buradan bütün Malatya’ya çağrımızdır; büyükşehir belediye meclis üyelerimizde tekrar o çağrıyı mecliste yapacaklardır. Kime borçlandıysan, bu paraları nereye harcadıysan Malatya halkına hesap vermelisin. Bu görev bugün Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a düşmektedir. Selahattin Gürkan bu rakamları Malatya kamuoyu ile paylaşmalıdır. Bu parayı nereye borçlandın kamuoyunun bilmeye hakkı var.”

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Ağbaba,, Malatya, Belediyesi'nin, Borcunu, Halka, Açıklayın,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı