Haber Detayı
06 Ekim 2018 - Cumartesi 17:36
 
Ağbaba ; Doğalgaz ve Elektriğe Neden % 40 Zam Geldi?
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Erdoğan Ülkemizde kriz yok, manipülasyondur' diyor. Manipülasyonsa, dolar niye 3.07'den 6 liraya çıktı, domates iki kat arttı, doğalgaz ve elektriğe neden yüzde 40 zam geldi? Faiz neden yüzde 50'leri buldu, enflasyon yüzde 25. 'Bu dış güçlerin oyunu' diyor,
Siyaset Haberi


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İl teşkilatı ile birlikte parti binasında Malatya ve ülke gündemini değerlendirdi. 

 

 “Zamlar Neden Geldi”

 Konuşmasının başında yaşanan zamları değerlendiren Ağbab;"AKP Genel Başkanı'nın konuşmalarını dinleyince hakikaten insan gülsün mü, üzülsün mü şaşırıyor. Konuşmayı duyunca ya o başka bir memlekette yaşıyor ya da biz başka bir memlekette yaşıyoruz. Her cümlesi bir manipülasyon. 'Ülkemizde kriz yok, manipülasyondur' diyor. Manipülasyonsa, dolar niye 3.07'den 6 liraya çıktı, domates iki kat arttı, doğalgaz ve elektriğe neden yüzde 40 zam geldi? Faiz neden yüzde 50'leri buldu, enflasyon yüzde 25. 'Bu dış güçlerin oyunu' diyor, yerlilik ve millilik vurgusu yapıyor. Kamuoyunun yoğun tepkisi üzerine bugün Amerikan danışma firmasıyla sözleşmeyi bitiriyor. 'Bizim onlardan alacak aklımız yok' diyor, önce devletin bütün kurumlarını bir tane şirkete bağlıyor, kamuoyu ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin yoğun tepkileri üzerine bundan vazgeçtiğini söylüyor" diye konuştu.

 

“Siyasi Bir Eleştiri Hakaret Yok”

Ağbaba, CHP'li 3 vekil hakkında "cumhurbaşkanına hakaret" suçundan fezleke düzenlenmesine ilişkin, yaptığı açıklamada ise; "Bana, 'Cumhurbaşkanı'nı tehdit etmekten' fezleke geliyor. Cuma günü yine bir grup arkadaşımıza yine fezleke geldi.

 

Cumhurbaşkanı'na hakaretten herkes yargılanıyor. 14-15 yaşındaki çocuklar Facebook'tan cezaevine atılıyor. Artık hiç kimse Facebook'a yazamaz oldu. Diyorlar ki 'faşizm nedir?' Faşizm, Facebook'a girerken, Twitter'da retweet yaparken, Facebook'ta bir paylaşımı düşünmektir. 78 yaşındaki bir vatandaşa 'Cumhurbaşkanı'na hakaretten' 7 ay hapis cezası verildi. Milletvekillerimiz Çetin Osman Budak, Aykut Erdoğdu ve Allah sağlık versin Erdin Bircan'a 'Cumhurbaşkanı'na hakaretten' dolayı fezleke geldi. Siyasi bir eleştiri Hakaret yok" değerlendirmesinde bulundu.

 

 “Suç Duyurusunda Bulunuldu”

Malatya'da bir ilkokul öğretmeninin sosyal medya hesabı üzerinden Atatürk, cumhuriyet ve CHP'ye hakaret ettiğini ileri süren Ağbaba, kişi hakkında gereken suç duyurusunun yapıldığını kaydederek; "Malatya maalesef Türkiye'nin gündemine çok olumsuz şeylerle geliyor. Yüz bin kişi ishal olmuştu, Zirve Yayınevi cinayeti, çocuk yuvasındaki dayak, bir öğretmenin halay çekenleri 'fuhuş yapmakla' eşdeğer kılan bir anlayışla Malatya gündeme geldi.

 

İl başkanımız suç duyurusunda bulundu, şimdi bir başka öğretmen ilkokul öğretmeni Atatürk ve cumhuriyete ağır hakaretlerde bulunuyor. Bununda takipçisi olacağımızın herkesin bilmesi lazım. Kurtuluş Savaşı'nın olmadığını, Kurtuluş Savaşı kahramanlarının ve Lozan'da imza atan kişiler hakkında çirkin yakıştırmalar yapmış. Ensar sevici, Ensar Vakfı'nın kitaplarının reklamını yapıyor. Ensar'a laf ettiği için CHP'ye ağza alınmayacak laflar ediyor. Düğünlerde gelin ve kadınların açık gezdiğini söylüyor. Sürekli bu paylaşımları yapıyor ve bu şahsiyet ilkokulda çocuklarımıza eğitim veriyor. '20. asrın gördüğü en büyük şeytan idi' yazıp, Atatürk'ün resmini koyuyor. Bununla ilgili İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürü'ne söyledik, hiçbir şey yapılmadı Bu suça İl Milli Eğitim Müdürü de ortaktır. Laiklere, laikliğe küfrediyor. Cumhuriyet Halk Partisi'ne ağza alınmayacak laflar söylüyor. 

 

Bunun hesabını soracağız. Bir hafta içerisinde işlem yapılmazsa, il örgütümüz o okulun önüne gidip eylem yapacak. Türkiye'nin geldiği noktaya bakın. Arkadaşlarımız suç duyurusunda bulunacaklar. Bu adamın ne olduğunu çıkarmak bizim görevimiz" dedi.

Haber - Kazım Erayabakan - malatyagündenözel

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Ağbaba, ;, Doğalgaz, ve, Elektriğe, Neden, %, 40, Zam, Geldi?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı