Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 16:41 Bu haber 1255 kez okundu
 
Ağbaba ; Bunlar Kutsal Değerler Üzerinden Siyaset Yapıyorlar
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ; Camiye gitsin-gitmesin, namaz kılsın-kılmasın Türkiye’de ezanı ıslıklayacak kimse yok.
Siyaset Haberi


AĞBABA “İKTİDARLARI DEVAM ETSİN DİYE KUTSAL DEĞERLERİ KULLANIYORLAR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Camiye gitsin-gitmesin, namaz kılsın-kılmasın Türkiye’de ezanı ıslıklayacak kimse yok. Toplumu bölmek için böyle şeyler söylenir mi? 1 oy fazla almak için, iktidarını devam ettirebilmek için, kutsal olan bütün değerleri kullanıyorlar” dedi.

 

Hekimhan Belediye Başkan Adayı Turan Karadağ ile Dumlu, Haydaroğlu, Yağca,Mollaibrahim, Dostal ,Karaca, Girmana, Kocaözü , Salıcık, İğdir, Ballıkaya, Kozdere , Uğurlu ve Işıklı Mahalleleri ile Hekimhan merkez seçim bürosunu ziyaret ederek, 31 Mart seçimlerinde hem Turan Karadağ’a hem de Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Soner Gökçe için destek istedi.

 

KARADAĞ; “HEP BİRLİKTE DAHA GELİŞMİŞ BİR HEKİMHAN İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Turan Karadağ Hekimhan için ellerini taşın altına koyduklarını belirterek, “Hekimhan bizim ortak değerimiz.Biz Hekimhan aşığıyız. Malatya’nın en güzel ilçelerinden biri. Belediye meclis üyelerimizle birlikte amacımız daha çok çalışıp Hekimhan'ın gelişmesine katkıda bulunmak. Hep birlikte daha iyi, daha gelişmiş bir Hekimhan için çalışmak istiyoruz” dedi.

 

31 MARTTA GENEL SEÇİM DEĞİL YEREL SEÇİM YAPILACAK

31 Mart tarihinde genel seçimlerin değil yerel seçimlerin yapılacağını kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Yerel seçimlerde adaylar vaatlerini anlatır, partiler yapacaklarını anlatır. Bir grup ‘Kentlerimizi doğru yöneteceğiz, sosyal yardımları artıracağız, kreşler yapacağız, kent  müzeleri yapacağız, herkese eşit hizmet vereceğiz’ gibi çeşitli vaatlerde bulunuyorlar. Diğer grubun önderi, sözcüsü ise; ‘terör’ diyor,’Bay Kemal’ diyor, ‘CHP çöptür, çukurdur’ diyor. Sürekli küfrediyor. Millet ittifakı yapacağı vaatleri anlatıyor. Diğer grup ise CHP’yi suçluyor. Seçimle ilgili hiçbir şey söylemiyor. Her türlü suçlamayı yapıyor” ifadelerini kullandı.

 

TEK DERTLERİ 1 OY FAZLA ALMAK. ÜLKE ELDEN GİTMİŞ UMURLARINDA MI ?

“Son günlerde dillerinden düşürmedikleri kelime BEKA” diyerek konuşmasını sürdüren Ağbaba, “ Israrla ‘BEKA meselesi var’ diyorlar. Yapılan anketlerde kendi tabanları bile ülkede BEKA sorunu olduğuna inanmıyor. PKK, FETÖ terör örgütü dedi. Bunlar dörtlü çete dedi. Bunlar terörle işbirliği yaptı dedi. Tabana baktı ki inanan kimse yok. Önceki gün  ‘ezan’ dedi.’Bayrak’ dedi. ‘Ezanı ıslıkladılar’ dedi. Türkiye’de 82 milyon içinde bir tane ezanı ıslıklayacak kimse çıkar mı? Çıkmaz.  Camiye gitsin-gitmesin, namaz kılsın-kılmasın Türkiye’de ezanı ıslıklayacak kimse yok. 8 Mart Dünya kadınlar gününde görüntülerde de çok net ortaya çıktı ki , ezandan önce protesto gösterileri başlamış, yürüyüşe izin verilmemiş, protestolar devam ederken ezan duyulmamış. Bu gerçeği kendileri de bilmelerine rağmen toplumu bölmek için böyle şeyler söylenir mi? 1 oy fazla almak için iktidarını devam ettirebilmek için, kutsal olan bütün değerleri kullanmaya hazırlar. Ne din umurlarında, ne ezan umurlarında, ne de bayrak. Tek dertleri alacakları oy. Amaç oylarını artırmak. Oy artırmak için kendi baskısını sürdürmek için, kendi sarayında şatafatını, iktidarını sürdürmek için her türlü değeri kullanacak kişiler var  karşımızda.Ülke elden gitmiş umurlarında mı?” Şeklinde konuştu.

 

NE BAKASI? NE FETÖ’SÜ? HEPSİ SENİN İŞBİRLİĞİ YAPTIĞIN ADAMLAR

Seçimi savaş olarak görüyorlar. Bu seçim savaş değil. Savaş olsa karşımızda düşman olur. Düşmanınız kim? Bizim hiç kimse düşmanımız değil. Herkes bizim kardeşimiz. Herkes bizim dostumuz. ‘Beka’ dedi tutmadı. ‘Terör’ dedi tutmadı. ‘FETÖ’ dedi tutmadı. Bir savaştır dedi tutmadı. Baktı ki AKP MHP tabanında da buna inanan kimse yok. Ne bekası?  Ne terörü ? Ne FETÖ’sü? Hepsi senin işbirliği yaptığın adamlar. Gülüp geçiyoruz. Dinin ezanın bu kadar kullanıldığı bir döneme hiç rastlamadık. Bunlar kullanıla kullanıla şimdi toplum dikkate almıyor. Ama bir bakın Ortadoğu bataklığına. Ortadoğu bataklığında insanlar farklı mezheplerden dolayı birbirini kesiyorlar. Yazıktır! Günahtır! Bu ülkeye bu kötülüğü yapma. . Oy için bu insanları bölme. Bu insanları birbirinden nefret edecek pozisyona sokma.” Dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Ağbaba, ;, Bunlar, Kutsal, Değerler, Üzerinden, Siyaset, Yapıyorlar,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı