Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 17:43 Bu haber 1295 kez okundu
 
Adıyaman'da Sokak Hayvanlarına Yönelik Çalışmalar Sürdürülüyor
Adıyaman Belediyesi sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik yaptığı çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.
Gündem Haberi


Sokak Hayvanlarına Yönelik Çalışmalar Sürdürülüyor

Adıyaman Belediyesi sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik yaptığı çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.

 

Sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarıyla takdir toplayan Adıyaman Belediyesi, merkezde tedavi ettiği hayvanların kısırlaştırma, aşılama, küpeleme ve çip uygulama işlemlerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

 

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü yetkilileri, Adıyamanlıların sokak hayvanları konusunda oldukça duyarlı olduğuna dikkat çekerek, “Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü olarak sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarımızı yoğunlaştırmış durumdayız. Belli bir kesim tarafından istenmeyen sokak hayvanlarına karşı duyarlı olan büyük bir kesim var ilimizde. Olası bir kazada yada hastalıkta hemen 153’ü arayan vatandaşlarımızın belirttiği adrese giden ekiplerimiz, yaralı hayvanı tedavi görmesi için merkezimize getiriyor. Merkezimize getirilen hayvanların tedavileri Veteriner Hekimimiz tarafından yapılarak tekrar yaşam alanlarına bırakılıyor” şeklinde konuştu.

 

Merkezde yapılan işlemler hakkında da bilgi veren yetkililer, “Vatandaşlarımızın ihbarları neticesinde merkezimize getirilerek tedavi ettiğimiz sokak hayvanlarının yanı sıra ekiplerimiz tarafından toplanan sokak hayvanlarına yönelik kısırlaştırma, aşılama, küpeleme ve çip uygulama çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Buradan özellikle şuna dikkat çekmek istiyoruz ki; Her küpeli hayvan aşılanmış ve kısırlaştırılmıştır. Vatandaşlarımız küpeli hayvan gördüğü zaman korkmasınlar. Çünkü kısırlaştırılan hayvanlar daha uysal oluyor. Bu hayvanlar sosyolojik hayatına devam edebilir ancak üreyemezler, bu da popülasyonun kontrolü için şart. Aksi halde her taraf kedi köpek kaynar” diye konuştu.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Adıyaman'da, Sokak, Hayvanlarına, Yönelik, Çalışmalar, Sürdürülüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı