Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 20:17 Bu haber 1310 kez okundu
 
81 İlde 81 Meslek Lisesi Projesi Hayata Geçiyor
Milli Eğitim Bakanlığı-TOBB ve TOBB Ekonomi-Teknoloji Üniversitesi arasında Mesleki eğitim ile reel sektörü, birbirine entegre edecek proje için protokol imzalandı.
Gündem Haberi


Mesleki eğitim ile reel sektörü, birbirine entegre edecek projenin ilk adımı atıldı.

 

Projenin hayata geçirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı-TOBB ve TOBB Ekonomi-Teknoloji Üniversitesi arasında protokol imzalandı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ev sahipliğinde düzenlenen protokol törenine TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

 

81 ilde 81 meslek lisesi adı altında hayata geçirilecek proje kapsamında hem çalıştırmak için nitelikli eleman bulamadığından şikayet eden firmaların hem de işsizlikten yakınan gençlerin en önemli sorunu çözüme ulaşmış olacak.

 

Bu proje ile mesleki eğitimin dinamik, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanması sağlanacak. Eğitim içerikleri TOBB ETÜ desteğiyle hazırlanacak ve lise eğitimini tamamlayan gençler nitelikli eleman pozisyonunda iş sahibi olabilecek.

 

Eğitim sistemi ve iş dünyası için tarihi bir gün olarak değerlendirilen protokol imza töreni sonrasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile kısa bir süre görüşen Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Özdemir, 81ilde 81 meslek lisesi projesi için Bakan Selçuk’a teşekkür ederek kayısı hediye ettiler. Sadıkoğlu Milli Eğitim Bakanı Selçuk’u Malatya’ya davet ettiklerini ve ilerleyen zamanlarda kendisini Malatya’da ağırlayacaklarını ifade etti.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: 81, İlde, 81, Meslek, Lisesi, Projesi, , Hayata, Geçiyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı