Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 18:45 Bu haber 1315 kez okundu
 
6 Şehit Yakını ve 1 Gaziye Devlet Övünç Madalyası Verildi
Malatya Valisi Aydın Baruş tarafından 6 şehit yakını ve 1 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.
Gündem Haberi


Şehit Yakınları ve Gazimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Verildi

Vali Aydın Baruş tarafından 6 şehit yakını ve 1 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aziz şehitlerimiz ve şanlı gazilerimize tevcih edilen Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları Valilik Makamında düzenlenen törenle Vali Aydın Baruş tarafından şehit yakınlarına ve gazimize takdim edildi.

 

Şehit yakınları ve Gazimize hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Vali Aydın Baruş, “Vatan, Millet uğruna, Vatanımızın bölünmezliği, Milletimizin birliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Onların fedakarlıkları sayesinde bu devlet bu millet halen dimdik ayakta ve ilanihaye ayakta olucak. Devlet Övünç Madalyası ve Beratları Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından Vatan ve Millet için göstermiş oldukları fedakarlıkları nedeniyle evlatlarımızın anısına ailelerine teslim edilmek üzere bize gönderildi. Devlet Övünç Madalyası hakikaten övünç duyulacak, iftihar edilecek ve Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına şehitlerimiz ve gazilerimizin yapmış olduğu fedakarlığını daima yaşatacak bir nişanedir” dedi.

 

Törende Şehit Astsubay Hüsnü Bilgiç, Şehit Polis Memuru Okan Doğan, Şehit Uzm. Jandarma Çvş Özgür Tok, Şehit Er Eyüp Hacıoğlu, Şehit Polis Memuru Hamdi Dikmen, Şehit Sözleşmeli Piyade ErMiraç Gürhan’ın yakınları ve Gazi Kürşat Özden, Devlet Övünç Madalyası ve BeratınıVali Aydın Baruş’un elinden aldılar.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: 6, Şehit, Yakını, ve, 1, Gaziye, Devlet, Övünç, Madalyası, Verildi,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı