Haber Detayı
20 Ağustos 2020 - Perşembe 11:33 Bu haber 5101 kez okundu
 
2020 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Başvuru Süresi Uzatıldı
Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kaydını yaptıramayan çiftçiler için müracaat süresi 1 Eylül’e kadar uzatıldı.
Ekonomi Haberi


Tarım ve Orman Bakanlığının, “Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”i, Resmi Gazete’de yayımlanarak, 30 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Buna göre, 2020 üretim yılına ilişkin 30 Haziran’a kadar ÇKS kaydını yaptıramayan çiftçiler için süre 1 Eylül’e kadar uzatıldı.

 

Konu İle İlgili Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Tarafından Yapılan Açıklama Şöyle ;

20 Ağustos 2020 tarihli ve 31219 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinin geçici 1 nci maddesinde değişiklik yapılarak 2020 üretim yılına ilişkin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) çiftçi başvuruları 01 Eylül 2020 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.

 

2020 Üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi başvurusunu veya güncellemesini yapamayan üreticilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına 01 Eylül 2020 tarihi mesai bitimine kadar kayıtlı bulundukları İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine gerekli başvuru evrakları ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

01 Eylül 2020 tarihi mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan çiftçilerimiz süre uzatımından yararlanamayacaklardır.

 

 ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİ NEDİR?

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından oluşturulan çiftçilerin kayıt altına alındığı tarımsal veri tabanıdır. ÇKS, tarımsal desteklemelerin izlenebilir, denetlenebilir, raporlanabilir ve sorgulanabilirliğinin sağlanmasını; doğru ve sağlıklı değerlendirilmelerin yapılabilmesi için çiftçi bilgilerinin merkezi bir veri tabanında toplanmasını zorunlu kılan bir kayıt sistemidir.

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: 2020, Yılı, Çiftçi, Kayıt, Sistemi, (ÇKS), Başvuru, Süresi, Uzatıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı